Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Ekim ayında Türkiye turnesine çıkan Kuzey Kafkasya’nın en eski dans topluluğu “Kabardinka” 21 Ekim’de Samsun’da.

Yaklaşık 90 yıldır Çerkes kültürünü görsel şölene dönüştüren dansın ve ritmin ustaları kareografisiyle nefes kesmeye geliyor.

Kabardey-Balkar Cumhuriyeti Devleti Akademik Halk Dansları Topluluğu Kabardinka, Ekim ayı boyunca Türkiye turnesine çıkıyor. Yamçı Turizm ve Joy PR sponsorluğunda gerçekleşen organizasyonun Samsun ayağını ise Samsun Çerkes Derneği üstleniyor. 21 Ekim 2021 Perşembe günü saat 20:00’de Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda yapılacak gösteriyle Samsun halkıyla buluşacak olan grup, nefes kesen danslarıyla muhteşem bir görsel şölene imza atmaya hazırlanıyor.

Bilet Satış Noktaları:

Viva Temizlik: İstasyon Mah. Saadet Cad. Saadiye apt no. 111 (Eski emniyet Müdürlüğü yanı)

Adige Pet Shop: Çiftlik Cad. Mado ara sokağı

Yılmaz Hak Müzik Merkezi: Çiftlik Cad.Kardeşler Fırını ara sokağı

Black Sea Giyim Spor Merkezi: Yeni mah. 3150. Sokak No:41/A Atakent

Silina Çocuk Giyim: Cumhuriyet mah. Lozan cad.27/A Atakum

BYSHOPBİDİ: Yeşilyurt Avm (Zemin kat Watsons karşısı) Atakum

Cadde 55 Kuaför: Sungurlu mah. Samsun karayolu üzerinde. Dörtyol mevki Çarşamba

Atilla İletişim: Dikbıyık, Samsun-Ordu Yolu, 55510 Çarşamba

Sahil Cafe Pizeria: Yenimahalle Gazi Caddesi no:38 /Sinop

Sanatçılar Hakkında Bilgi

Dans, müzik, tiyatro; Broadway Premiere’den Türkiye sahnelerine! KABARDİNKA Denizaşırı turneler ile Avrupa, Asya, Amerika, Afrika ve Avustralya'nın 70 ülkesinde gösteriler düzenlediler. Bütün bu ülkelerde, topluluğun performansları coşkuyla kabul edildi, zafer kazandı. Binlerce sanatseverle birlikte, devlet ve hükümet başkanları, gösteri yaptığı ülkelerin tanınmış kültür ve sanat figürleri tarafından takdir edilmişlerdi. 1933 yılında kurulan Kabardinka, birçok uluslararası yarışma ve festivalde başarı göstermiştir. Gösteri yaptığı ülkelerde yüksek onur madalyaları ve nişanı almıştır. "Kabardinka", Kuzey Kafkasya'nın en eski gruplarından biridir ve kimliği, rengi ve eşsiz koreografisi sayesinde diğer Kafkas gruplarından her zaman ayırt edilir ve tanınabilirdir. Yaklaşık 90 yıllık bir ekip, dünyanın hemen hemen her köşesini ziyaret etti ve izleyicilere Kabardey halkının gelenek ve kültürel güzelliğini dans dili ile tanıştırdı. İzleyicilerin şiddetli alkışları ve basında olumlu eleştiriler eşlik etti. Kabardinkanın sanat yönetmenliğini ve koreograflarını Adıgey Cumhuriyeti onur sanatçısı, Rso - Alanya onur sanatçısı, Abhazya Cumhuriyeti onur sanatçısı, Çeçenistan ve İnguş Cumhuriyetlerinin onur sanatçısı IGOR ATABİYEV yapmaktadır.