Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Kalben, müzikseverler ile buluşturduğu ‘Eski Dünyanın Yangını’ adlı yeni albümünün Türkiye turnesine başlıyor… Sanatçı, konserlerinde güçlü orkestrasıyla hem hit olmuş parçalarını hem de yeni albüm şarkılarını seslendirecek. 

Eski Dünyanın Yangını, kendi romanı olan bir “benzersiz albüm”. Kalben’in müzisyen tarafını yazarlığıyla özgürce birleştiren beşinci stüdyo albümünde sözü müziği sanatçıya ait olan 13 şarkı var.  Albüm düzenlemelerinde Kalben’in yanı sıra sahne paylaştığı dostları Nihal Saruhanlı, İlker Deliceoğlu, Berkay Küçükbaşlar ve Tuğrul Bafra; şarkıcı/söz yazarı ekolünün en özel ve kıymetli temsilcilerinden Güneş Özgeç ve Can Güngör; Pullahs gibi yenilikçi ses dünyalarına imza atan Gurur Gelen ve yaratıcı piyanist, değerli müzisyen Hasan Özer Özbay yer alıyor. 

Karasinek Senfonisi, Yasak, Taksi gibi daha önce gidilmemiş yerlere giden karanlık dans şarkılarının yanı sıra Bugün Bana Tatil, Kaybolmuş ve Kalbim Yeniden gibi ses dünyaları gelişkin ve katmanlı şarkılarla bizleri hep akışta olan bir yola çıkaran albüm, kaybolmanın ve bulunmanın hikayelerini zarif bir netlikle anlatıyor.

Kalben, bu albümde kendi zamanını, dünya hayallerini, tutkularını özgürce paylaştığı için mutlu olduğunu belirtiyor ve ekliyor:

Tüm bu şarkılar bizim. Hepimizin. Biri şiddet, suistimal, taciz ve tecavüz yaralarını paylaştığım insanlar için. Biri yağmurda yürümeye zamanımın olmadığı, bir köle gibi çalıştığım zamanlar ve bu hali paylaştığım insanlar için. Yalnızlığın içinde bir ışık arayan ve bulan… Biri içindeki canavarla barışmanın yolunu benim gibi durmadan arayan ve pes etmeyenler için. Biri zaaflarıyla, onu açık eden yönleriyle, bağımlılıklarıyla baş etmeyi deneyen herkes için. Biri anneler, biri babalar için. Biri çocuklar, biri kediler için. Bana bizlerin, sevgilerimizin, özlemlerimizin, hayallerimizin ve umutlarımızın şarkılarını yazma ve söyleme şansı veren her insana şükran ve sevgi doluyum. Birlikte ürettiğim dostlarım için de öyle.

Eski Dünyanın Yangını, Kalben’in hem söz yazarı hem şarkıcı olarak en sansürsüz, bağımsız ve kendinden emin albümü olarak dinleyicilerin zihin ve kalplerindeki yerini arıyor.

Nasıl Bilet Alırım?

https://www.biletix.com/etkinlik/19S08/TURKIYE/tr adresinden alabilirsiniz.

Etkinlik Kuralları

• Etkinlik girişinde bilet kontrolü yapılacaktır, biletinizi telefondan göstermeniz gerekmektedir.
• Katılımcılar/izleyiciler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır.
• Katılımcılar/izleyiciler alana girerken muhakkak maske takmalı ve etkinlik süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Maske takma konusunda gereken hassasiyeti göstermeyenler uyarılmalıdır. Maske takmamakta ısrar edenler etkinlik alanı dışına çıkartılacaktır.
• Organizatör firma, misafirlere rahatça eğlenebilecekleri bir ortam sunabilmek için mekan girişinde uygun görmediği kişileri kapıda bilet iadesi yaparak içeri almama hakkına sahiptir.
• 6 yaşından küçükler giremez, 6 yaş ve üzeri bilete tabidir.