Etkinlik Hakkında

“Karadeniz’e Kıyısı Olan Kent Tiyatroları Birliği olarak 2010 yılından itibaren dernekleşme süreci ile birlikte gerçekleştirdiğimiz, çocuk tiyatrosu atölyesi, oyunculuk atölyesi, öykü anlatıcılığı atölyesi ve son olarak reji atölyesi gibi eğitim çalışmaları dışında en kapsamlı olanı KATİB TİYATRO KÖYÜ çalışmaları oldu…  
KATİB 3. Tiyatro Köyü Büyükşehir Belediyesi katkıları ile 23-26 temmuz 2015 tarihinde Büyükşehir Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek. ÖZDİ Güvenlik, Orta Karadeniz Güvenlik, Onur Grup Temizlik, Nüans Müzik, SAMSU Börek ve İlkadım Belediyesinin de katkıda bulunduğu organizasyonda eğitmen olarak İstanbul Şehir Tiyatroları Sanatçısı Hülya KARAKAŞ, İstanbul Şehir Tiyatroları Sanatçısı Hakan YAVAŞ, Tiyatro ve Dizi Oyuncusu Birgül ULUSOY, Mahşeri Cümbüş grubu kurucusu dizi ve tiyatro oyuncusu Burak SATIBOL, yine Mahşeri Cümbüş grubundan Fatih GÜNAY katılıyor.
KATİB Başkanı Cem KAYNAR yaptığı açıklamada ;
 
“Karadeniz’e Kıyısı Olan Kent Tiyatroları Birliği olarak 2010 yılından itibaren dernekleşme süreci ile birlikte gerçekleştirdiğimiz, çocuk tiyatrosu atölyesi, oyunculuk atölyesi, öykü anlatıcılığı atölyesi ve son olarak reji atölyesi gibi eğitim çalışmaları dışında en kapsamlı olanı KATİB TİYATRO KÖYÜ çalışmaları oldu.
İki Tiyatro Köyüne toplam 185 dernek üyesi tiyatrocu, 15 misafir tiyatrocu, 16 eğitmen katıldı. Yapılan onlarca atölyeler, anlatılan teknikler, kurulan iletişimler ile birlikte farklı bakış açıları yaşandı. Yapılan panellerde ise Türkiye gündemine ait sanat olayları değerlendirildi, panelist eğitmenler ve katılımcı grupların fikirleri alındı.
Bu sene üçüncüsünü gerçekleştirmeye çalıştığımız Tiyatro Köyü ile ilgili hazırlıklar tamamlandı ve 23 Temmuz Perşembe günü Büyükşehir Belediyesinin katkıları ile Sanat Merkezi bahçesinde ilk atölyeler başlayacak.
Karadeniz’deki Tiyatro Sanatı ile ilgilenen sanatçı dostlar için bir şeyler öğrenme, kaynaşma ve sorunlara ortak bakış açısı ile çözümler bulma noktası olan Tiyatro Köyü, gelen eğitmenler içinse çoğu amatör olan birçok farklı tiyatro disiplininden gelen oyuncu ile tanışma, yörede yapılan işler hakkında fikir sahibi olma fırsat veriyor. “ dedi.