Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Samsun Lovelet Outlet’teki ilk özel tiyatro salonu olan Lovelet Sahnesi’nin mart ayı programı açıklandı. Mart ayında Lovelet Sahnesi yine sanatsal oyunlarla dolu dolu geçecek…Ocak ve şubat aylarında dolu dolu bir programla tiyatro severlerle buluşan Lovelet Sahnesi, mart ayında da birbirinden güzel oyunlara ev sahipliği yapacak.Lovelet Sahnesi’nin mart ayı programında 10 farklı oyun bulunuyor. 14 gün boyunca oyunlara ev sahipliği yapacak olan Lovelet Sahnesinde çocuk oyunlarından büyükler için hazırlanan oyunlara kadar geniş bir yelpaze sunuluyor.8 Mart Perşembe günü saat 20.00’da “Re-Medea” isimli oyunla mart ayı programına başlayacak olan Lovelet Sahnesi’nde oyunların tanıtımı ise şu şekilde:RE-MEDEA – KARMA SAHNE: Bir kadının aşkı için nelerden vazgeçebileceğini, neleri elinin tersiyle itebileceğinin göstergesi… Yaşadığı toplum içinde ikinci sınıf vatandaş olarak görünen kadının kendini en sert coğrafyalardan birinde savunma mücadelesi konu ediliyor. 8 Mart Perşembe günü 20.00’da sahneleniyor.ARKADAŞIM BİLGİSAYAR – TİYATRO KÜÇÜKELLER: Bilgisayar gereğinden fazla kullanan bir çocuğun ailesiyle ve arkadaşlarıyla yaşadığı iletişim sorunu ve yalnızlaşması… Ailesinin bu konuda çözüm arayışları… Sonunda çocuğun yaptığı hatayı fark etmesi… Kimi zaman güldüren, eğlendiren, kimi zaman hüzünlendiren müzikli çocuk oyunudur. 11 – 18 – 25 Mart tarihleri arasında saat 14.00’da.BİR GARİP ORHAN VELİ – HAYAL ATÖLYESİ TİYATROSU: Orhan Veli’nin aynı zamanda bir döneme tanıklık eden şiirleri, hüznün ve sevincin harmanlandığı, şiirinin aynasında kendimizi bulacağımız bir evren sunuyor bize… Orhan Veli Kanık’ın şiirlerinden, Murathan Mungan’nın uyarladığı “Bir Garip Orhan Veli”, bizleri bir şiir yolculuğuna çıkarıyor. 12 Mart Pazartesi günü saat 19.00’da Biletler biletiva.com adresinden, Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edebilirsiniz.TEHLİKELİ SAPLANTI – HAYAL ATÖLYESİ TİYATROSU: Mark ve Sally rutin biçimde sürdürdükleri ve temeli çıkar ilişkisine dayanan evliliklerini sorgulamak zorunda kalırlar. Çifti sorgulamaya iten neden ise dışarıdan gelen, beklenmedik bir konuktur. Kendi geçmişiyle birlikte Sally ve Mark’ın da geçmişlerini sorgulamasına neden olan John, geçmişe gömülmek istenen sırların açığa çıkmasına neden olur. 15 Mart Perşembe 19.30 Biletler biletiva.com adresinden, Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edebilirsiniz.
Dipnot: Whatsapp Etkinlik Yayınına Hemen “Ücretsiz” Abone Olun!0555 050 55 55 numarasını rehberinize ekleyin Whatsapp’tan “samsunetkinlik” yazıp gönderin, WhatsApp etkinlik yayınına ücretsiz abone olun! Samsun’daki tüm etkinliklerden haberiniz olsun.
KUVAYİ MİLLİYE DESTANI – SAMSUN SANAT TİYATROSU: Kurtuluş savaşının görünmeyen kahramanlarının, halkın yoktan varsa etme mücadelesi… “Her okunduğunda insanı farklı şekilde etkileyen bir başyapıttır. Ulusal kurtuluş savaşında kıyıda köşede kalmış, dipnot insanlarının kahramanlığıdır aslında bu destan… İpliği Türkçe olan bir tığ gibi işlemiştir Nazım Hikmet Kuvayi Milliye’de Türk dilini” 11 – 25 Mart tarihlerinde saat 18.00’da sahneleniyor. Biletler biletix.com adresinden, Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edilebilir.NEYE NİYET KİME KISMET – SASAD: Cumhur Kocaoğlu tarafından yazıp yönetilen 2 perdelik komedi Neye Niyet Neye Kısmet, çapkın işadamı Murat’ın yanlışlıkla sevgilisini eve getirmesi ve ardından eşinin de eve gelmesiyle başlayan yalanlar zincirini eğlenceli bir şekilde konu ediniyor. (27 Mart Salı 20.00) Biletler; Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edilebilir.TÖRE – HAYAL ATÖLYESİ TİYATROSU: 1900’lerde, Erzurum’da, iki aile arasında yıllardır süren kan davasını anlatan oyun, aşamadığımız ve toplumsal barışı engelleyen, insanların bedelini yaşamlarıyla ödediği kuralları sorguluyor. (19 Mart Pazartesi 19.30)CANIGÖNÜL – HAYAL ATÖLYESİ TİYATROSU: Biletler biletiva.com adresinden, Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edebilirsiniz. (22 Mart Perşembe 19.30)NEVBAHAR – DÜŞEVİ OYUNCULARI: Murat Can Kibiroğlu’nun yazdığı, 1924 yılında Selanik’te Kaymakçalan dağında bir kulübede geçen mübadeleden kaçan insanların yolunun kesiştiği bir oyun. “insancıklar hikayeleri” üzerinden bize sözünü söylüyor. (20 – 24 Mart 20.00) Biletler; Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edilebilir.İÇERDEKİLER – KARMA SAHNE: Herkesin içinde bir yerlerde uyuyan bir kötülük vardır. Bazen sizi tamamen ele geçiren bazen de başkalarına bulaştıra bulaştıra sizdeki varlığının azaldığına sizi ikna eden bir hastalıktır kötülük… (23 – 31 Mart 20.00) Biletler; Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edilebilir.Kaynak: www.samsunetkinlik.comYasal Uyarı : Yayınlanan etkinlik/haberin tüm hakları samsunetkinlik.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi etkinlik/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak etkinlik/haberin bir bölümü, alıntılanan etkinlik/habere aktif link verilerek kullanılabilir.