Etkinlik Hakkında

Samsun Devlet Opera ve Balesi, İtalyan opera repertuvarının komedi opera örnekleri arasında yer alan ‘Mucize Doktor ve Rita‘yı Nisan ayında Samsun AKM’de yeniden sahneliyor

“Mucize Doktor”da Lauretta ve Silvio adlı aşıkların, Lauretta’nın babası Podestat’nın kızını zengin biriyle evlendirme isteğine eğlenceli bir oyunla karşılık vermesini anlatıyor.

Operanın orkestra şefiliğini Aytuğ Ülgen ile Mikhail Iskrov, dekor tasarımını Gülden Sayıl, kostüm tasarımını Gülnur Çağlayan, koreografisini Arzu Kaya ile ışık tasarımını Oğuz Murat Yılmaz üstlendi.

Rita operasında da şiddet uygulayan kocası Gasparo’nun bir deniz kazasında öldüğünü öğrenince yeni bir hayata başlayan ve bir spor salonu açarak yaşamının dizginlerini elinde tutmaya çalışan Rita’nın hikayesi aktarılıyor.

”Mucize Doktor” ve ”Rita” operasının 3 Nisan Pazartesi akşamı saat 20.00’da sanatseverlerle buluşacak.

  • Orkestra Şefi: Aytuğ Ülgen /Mikhail Iskrov
  • Dekor Tasarım: Gülden Sayıl
  • Kostüm Tasarım: Gülnur Çağlayan
  • Koreografi: Arzu Kaya
  • Işık tasarım: Oğuz Murat Yılmaz

Lauretta: Sezen Alanbay, Eda Bingöl Gürkan
Lauretta’nın Üvey Annesi: Veronique Didem Çelik, Leyla Ceren Koç
Silvio: Metin Bayram, Dinçer Gökçe
Podestat: Murat Göçken, Enver Töre


Rita operasında ise, şiddet uygulayan kocası Gasparo’nun bir deniz kazasında öldüğünü öğrenince yeni bir hayata başlayan ve bir spor salonu açarak hayatının dizginlerini elinde tutmaya çalışan Rita’nın hikâyesi anlatılıyor.
Rita: Sezgi Elhüseyni, Zerrin Karslı, Sermin Dikmen Töre
Peppe: Gürkan Sezgin
Gasparo: Murat Göçken, Enver Töre

Bilet fiyatları 10 – 20 TL arasında değişmektedir. Biletler Biletiva internet sitesinden ve Samsun AKM gişelerinden alınabilir. Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi her gün saat 10.00 – 18.00 arası, temsil günlerinde ise temsil başlama saatine kadar açıktır.