Etkinlik Hakkında

Samsun Devlet Opera ve Balesi, İtalyan opera repertuvarının komedi opera örnekleri arasında yer alan ‘Mucize Doktor ve Rita’yı 21 Şubat günü saat 20.00’de yeniden sahneleyecek

 

Romantik İtalyan opera repertuvarının konuşmalı operalarının örneklerinden biri olan Donizetti’nin 1 perdelik Rita operası ve Georges Bizet’in yine 1 perdelik Mucize Doktor komik operası Şahan Gürkan’ın çağdaş rejisiyle Samsun Devlet Opera ve Balesi’inde sahnelenecek.

 

Orkestra Şefliğini Aytuğ Ülgen /Mikhail Iskrov, Dekor Tasarım Gülden Sayıl, kostüm tasarım Gülnur Çağlayan, koreografi Arzu Kaya, ışık tasarımın Oğuz Murat Yılmaz’a ait olduğu Mucize Doktor komik operası Lauretta ve Silvio adlı aşıkların, Lauretta’nın babası Podestat’nın kızını zengin biriyle evlendirme isteğine eğlenceli bir oyunla karşılık vermesini anlatıyor.

 

OYUN GÜLDÜRÜYOR 
Rita operasında ise, şiddet uygulayan kocası Gasparo’nun bir deniz kazasında öldüğünü öğrenince yeni bir hayata başlayan ve bir spor salonu açarak hayatının dizginlerini elinde tutmaya çalışan Rita’nın hikayesi anlatılıyor. Mucize Doktor ve Rita’ temsili 21 Şubat 2017 saat 20.00’de sahnelenecek.

Biletlerin Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden her gün saat 10.00-18.00 arası, temsil günlerinde ise temsil başlama saatine kadar temin edilebileceği belirtildi.