Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Samsun Devlet Opera ve Balesi, Türk müziğinin seçkin eserlerinden biri olan besteci Tevfik Akbaşlı’ya ait “Muhteşem Süleyman” operasının Samsun prömiyerini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın hayatını anlatan bu özel opera, sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Opera, 30 Mart 2024 Cumartesi akşamı saat 20.00’de Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Salonu’nda gerçekleşecek prömiyer temsili ile izleyicilerle buluşacak. Besteci Tevfik Akbaşlı’nın müzikleriyle, librettosu Işık Noyan’a ait olan “Muhteşem Süleyman” operası, Şahan Gürkan’ın rejisiyle sahnelenecek.

Operanın dekoru Hakkı Kandır, kostümleri Gülnur Çağlayan Tuluk tarafından tasarlanırken, koro şefliğini Kıvanç Tepe üstleniyor. Koreografi ise Görkem Cengiz’e emanet. Işık tasarımı Oğuz Murat Yılmaz, video projeksiyonunda ise Ahmet Şeren’in imzası bulunuyor.

Sezon boyunca dört kez sahnelenecek olan “Muhteşem Süleyman” operası, 30 Mart, 1 Nisan, 20 Nisan ve 11 Mayıs 2024 tarihlerinde sanatseverlerle buluşacak. Her bir performans, Kanuni Sultan Süleyman’ın yaşamının müzikal ve görsel bir şölenle anlatıldığı unutulmaz bir deneyim sunacak.

Eşsiz bir kültürel etkinliğe tanıklık etmek için biletlerinizi şimdiden temin edebilirsiniz. Bu muhteşem operanın prömiyerini ve diğer performanslarını kaçırmayın. Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin “Muhteşem Süleyman” operasıyla tarihi bir yolculuğa hazır olun!

Nasıl Bilet Alırım?

https://biletinial.com/tr-tr/opera-bale/muhtesem-suleyman-samsun-dob