Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Bu Cumartesi çocuklar Bulvar AVM atölyesinde Nasrettin Hoca haftasına özel Nasrettin Hoca ve Eşeği Karakaçan’ın maketini yapacaklar…

Her yıl Temmuz ayının 5-10 tarihleri arasında şenliklerle kutlanan Nasrettin Hoca Haftası, Bulvar AVM ‘de çocuklarla anılacak. Her cumartesi gerçekleştirilen temalı atölyelerin bu haftaki teması Nasrettin Hoca olacak. (Etkinliklerden haberdar ol, gelişmeleri takip et! Samsun Etkinlik) Böylece çocuklar, orta çağ dönemi tarihimizde Selçuklu veya Osmanlı’da Akşehir’de yaşadığı günümüze aktarılan, mizah kahramanı ve aynı zamanda popülist bilge olan, komik hikâyeleri ve fıkralarıyla hatırlanan Nasreddin Hocayı tanıma fırsatı elde edecekler.

Meydan alanı atölye evinde gerçekleşecek atölyede çocuklar, mukavva, etiket, mandal ve akrilik boya yardımıyla Nasrettin Hoca ve Eşeği Karakaçan’ın maketini elde edecekler.

Pera Sanat Akademi’nin alanında uzman eğitmenleri tarafından yürütülecek olan temalı atölyeler, her hafta yenilecek olan konsepti ile çocukların keyifle vakit geçirerek yeteneklerini keşfetmelerini sağlarken gelişimlerine katkıda bulunacak.

Her cumartesi 13:00-18:00 saatleri arasında Bulvar AVM meydan alanında gerçekleşen atölye etkinliklerine tüm çocuklar ücretsiz olarak davetlidir.