Etkinlik Hakkında

Pera Sanat Sinema Kulübü Eylül ayı itibariyle iki haftada bir olmak üzere perşembe günleri ücretsiz olarak sanatseverlere açılıyor.

Pera Sanat Sinema Kulübü’nde Eylül ayı itibariyle etkinlikler başlıyor. İlk olarak Moderatörlüğünü Mustafa Hacıhasanoğlu’nun yapmış olduğu Charles Chaplin filmi olan “Modern Zamanlar” 2 Eylül 2021 Perşembe günü ücretsiz olarak tüm sanatseverlere açık olacaktır.

Modern Zamanlar

1929 yılında tüm dünyada baş gösteren global ekonomik krizi döneminin atmosferini tüm çıplaklığıyla yansıtan bir Charlie Chaplin filmi. Film, döneminin sosyal ve ekonomik konumu üzerine gerçekçi yorumlar getirir. Bir fabrikada sıkı bir mesaiyle çalışan Şarlo’nun, bu tempoya ayak uyduramaması, beraberinde türlü yanlış anlaşılmalarla akıl sağlının yerinde olmadığına karar verilip hastaneye yatırılması gibi trajedileri konu alır. Hastaneden çıkan Şarlo, bu kez amaçsızca elinde salladığı kırmızı bayrak yüzünden komünist zannedilerek hapse atılır. Her haliyle kara komedi ve esaslı bir eleştiri niteliği taşıyan filmde Şarlo’nun hayatını değiştiren şey ise kimsesiz bir kızla yollarının kesişmesi olur.

Nasıl Bilet Alırım?

Etkinlik ücretsizdir.