Etkinlik Hakkında

Cantuğ Turay’ın yazdığı, İpek Atagün yönettiği, koreografisini Aslı Sümer’in üstlendiği ‘Büyük Sürpriz’ isimli oyun 22 Mart Cuma günü 20.00’da Samsun Gazi Sahnesinde Samsunlu sanatseverler için sahnelenecek. Oyun, evli bir çift ile çatlak bir doktorun hamilelik ve doğum sonrası sürecini eğlenceli bir dille anlatıyor. Oyunda eşi Begüm Topçu Turay ve Osman Karakoç’la birlikte sahneye de çıkan Cantuğ Turay, oyunla ilgili olarak şunları söyledi: ZORLUKLARI EĞLENCELİ DİLLE ANLATIYOR “Oyunun ilk perdesi bütün annelerin de yaşadığı ve kendinden bir şeyler bulacağı bir perde. İkinci perdede bebekle birlikte geçen zorluklar eğlenceli bir dille anlatılıyor. Bir de çatlak bir doktorumuz var. İyi bir doktor ama gereğinden fazla meraklı ve her şeye burnunu sokan bir doktor. Hamilelik sürecinin aslında ne kadar matrak ve eğlenceli bir süreç olabileceğini göstermeye çalıştım.”
Büyük Sürpriz Oyunu 22 Mart Cuma günü 20.00’da Samsun Gazi Sahnesinde gösterime sunulacak. Biletler Düşevi Sanat Merkezi ve www.biletiva.com’dan temin edilebilinir.
KENDİ YAŞADIĞIMIZ SÜRECİ YANSITMIŞ Eşi Cantuğ Turay’la birlikte Masal isimli bebeklerini yaklaşık bir buçuk yıl önce dünyaya getiren Begüm Topçu, anneliğin dünyanın en özel ve güzel duygusu olduğunu belirtti. Oyunda ‘Şirin’ karakterini oynayan Topçu, “Cantuğ, çok iyi bir gözlemci. Bizim kendi yaşadığımız süreci, çok iyi gözlemlemiş. Herkesin yaşadığı şeyler olduğu için oldukça doğal ve samimi” dedi. Son olarak ‘Aşk ve Mavi’ dizisinde rol alan ünlü oyuncu Osman Karakoç da, doktor Salih rolüyle iki yıl aranın ardından tiyatro sahnesine döndü. Karakoç, “Çok rahat bir çalışma süreci oldu. Çatlak ama samimi bir adamı oynuyorum” bilgisini verdi. Büyük Sürpriz Oyunu 22 Mart Cuma günü 20.00’da Samsun Gazi Sahnesinde gösterime sunulacak. Biletler Düşevi Sanat Merkezi ve www.biletiva.com dan temin edilebilinir.