Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Uzun bir süredir herkesin sorduğu yürüyüş “Şahinkaya Kanyonu” 13 Mayıs 2023 Cumartesi günü 06.45 / 21.00 saatleri arasında yapılacak.

Sabah saatlerinde Vezirköprü ilçesinde bulunan Şahinkaya Kanyonu için yola çıkılacak. Yanınızda getirdiğiniz kahvaltınızı kıyıda bekleyen teknede çay eşliğinde yapılacak. Daha sonra araca binerek tekne ile karşıya geçecek ve yürüyüş noktasına vararak fotoğrafta gördüğünüz zirveye yaklaşık 1 saat yürüyüş yapılacak. Öğle molasında sucuk ekmek olacak. Sonrasında tekrar tekneye dönerek sınırsız çay eşliğinde kanyonda tekne turu yapılacaktır.  

Araç Kalkış Noktaları

  • 06.45: Yenimahalle Işıklar
  • 06.50: Atakent Sapağı Işıklar
  • 06.55: CityMall AVM
  • 06.55: Yeşilyurt AVM
  • 07.00: Baruthane
  • 07.05: Cumhuriyet Meydanı

Kontenjan: 14 Kişi

Beslenme

Sabah kahvaltısını herkes yanında getiriyor sınırsız çay veriliyor. Öğle saatlerinde ateş yakarak sucuk ekmek yapılacak. Sucuk ekmek organizasyonu Mounat Outdoor’ a aittir. Orada bir tesis olmayacağından içeceklerinizi yanınızda getirmeniz gerekiyor. Yürüyüş sırasında enerji verici kuruyemiş ve meyveler aynı zamanda termosta sıcak içecekler yanınızda getirmeniz önerilir. Çantanızda minimum 1,5 litre su bulunmalıdır.

Kıyafet Seçimi

Su geçirmeyen bilekli yürüyüş botları giymeliyiz. Yedek giysi, doğaya uygun ve sportif kıyafetler tercih edilmelidir. Hava şartlarından dolayı yağmurluk, bere ve eldiven mutlaka çantanızda bulunmalıdır. Özellikle dış katman kıyafetlerimiz suya ve rüzgâra dayanıklı olmalıdır. Yandan takma çantalar omuriliğe zarar verdiğinden dolayı çift kollu sırt çantası bulundurmalısınız.