Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Sahneye çıkacakları büyük müzikal trajedinin prömiyerine sadece iki saat kala, ünlü Şakşakçı Şefi Auguste Levasseur ve ekibi tarafından terk edilen bir tiyatro hikayesi sizi bekliyor: “Şakşakçılar”. TiyatrOPS tarafından sahnelenen bu eser, Fransız yazar Fred Radix’in kaleme aldığı, Çağlar Çorumlu’nun yönettiği ve başrolünde olduğu bir oyun.

1895 yılında Paris tiyatrolarının başarısında önemli bir rol oynayan şakşakçılar, seyirci arasına karışarak doğru zamanda alkışlatmakla görevli sanatçılardır. Ancak ünlü Şakşakçı Şefi’nin beklenmedik terk edişi, prova yapmak zorunda kalan yardımcısı Dugommier’nin sağdan soldan bulduğu acemi şakşakçılarla büyük bir müzikal trajedinin prömiyerine yetişme çabasını anlatıyor.

Yapım, beş perdelik, kırk sahne değişiminden oluşan büyük bir müzikal trajedinin akşamki temsilini şakşakçılara izletme gayreti içinde olan karakterlerin komik ve heyecan dolu hikayesini konu alıyor. Dugommier’nin müzisyen kız kardeşi Fauvette’in katılımıyla renklenen prova, seyircinin de katılımıyla birlikte müzik ve mizah dolu bir serüvene dönüşüyor.

19 Şubat Pazartesi akşamı saat 20:00’de Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde sahnelenecek olan “Şakşakçılar” oyunu, izleyicilere imkansızın lügatlarında olmadığını hatırlatmak üzere keyifli bir tiyatro deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Siz de bu eğlenceli ve etkileyici sahne performansını kaçırmamak için biletlerinizi şimdiden ayırtabilirsiniz. İyi seyirler!

Nasıl Bilet Alırım?

https://biletinial.com/tr-tr/tiyatro/saksakcilar