Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB) 2018-2019 sanat sezonunda Cem İdiz’in bestelediği, Haldun Özörten’in rejisörlüğünü üstlendiği “Kanlı Nigar” eserini 22 Kasım 2018 tarihinde tekrar sahneliyorSamsun Devlet Opera ve Balesi’nden bizden hikayelerin yer aldığı “Kanlı Nigar” müzikali, 22 Kasım Perşembe günü saat 20.00‘de Samsunlu sanatseverler için sahnelenecek. Cem İdiz’in bestelediği, Haldun Özörten’in rejisörlüğünü üstlendiği müzikal İzmir ve Ankara operalarından sonra Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde sahneye koyuluyor.Karagöz Hacivat gölge oyunu olan “Kanlı Nigar”, Özlem Belkıs’ın düzenlemesiyle, kendi ayakları üstünde duran, kocasından şiddet görmüş kadınları çatısı altına toplayan, kızıyla beraber fal bakıp ve bohça açarak geçimini sağlayan bir kadın olarak karşımıza çıkmaktadır.
Hikaye 1900’lerin İstanbul’unda geçmektedir. Besleme olarak yetiştiği evden küçük yaşta kaçan Nigar yıllar sonra kızı Letafet, kalfası Şetaret, bahtsız besleme Nefaset ve dilsiz Ülfet ile beraber eski mahallesine döner. Mahallelerine yeni gelen kadınları merak eden ahali gece vakti Nigar’ın evini rahatsız etmeye başlar ve olaylar böyle gelişir. Tek başlarına bir erkeğe ihtiyaç duymadan yaşayabileceklerini herkese ispatlayan kadınlar bu yönleriyle, günümüz kadınlarına ilham olmaktadır.
Eserin oyuncu kadrosu şu şekilde:Kanlı Nigar: Sezen ALANBAY /Esra ARSLANTÜRK, Leyla Ceren KOÇ / Elif DEMİR Şetaret:  Sezen ALANBAY / Cansu BAŞ Letafet:  Ezgi ÖZER / Fatma Ecem TOPÇU Nefaset:  Leyla Ceren KOÇ / Seran ŞANAL Ülfet:  Ayşe CEYLAN  /Zeynep BENGİER Hamdi:  Bilal DOĞAN / Dinçer GÖKÇE Naci:  Murat ÇAMLITEPE /Umur SEVİM Haydar:  Hasan  ÇELİK / M.Orçun GÜN Hüsref: Metin BAYRAM / Gürkan SEZGİN/Volkan BİNERBAY Rumelili: Hasan ÇELİK / T.Enver TÖRE Laz: Hakkı BALKAŞ / Aras ÖZORHAN Acem: Cüneyt ERDOĞAN / Murat GÖÇKEN Mahallenin Meraklısı:  Hale AKÜNAL İhtiyar Mustafa Efendi: Vedat Kurtuluş DEPE              “Kanlı Nigar” müzikalinin biletleri 20 TL – 40 TL arasında Samsun AKM gişesinden ya da biletiva.com adresinden temin edebilirsiniz. SAMDOB gişe hafta içi 10.00-18.00 saatleri arası ve temsil günleri saat 20.00’a kadar açıktır.Kaynak: www.samsunetkinlik.comYasal Uyarı : Yayınlanan etkinlik/haberin tüm hakları samsunetkinlik.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi etkinlik/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak etkinlik/haberin bir bölümü, alıntılanan etkinlik/habere aktif link verilerek kullanılabilir.