Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Tüm dünyada 150’den fazla ülkenin yanı sıra şehrimiz Samsun’unda dahil olduğu dünyanın en büyük çevre hareketi “Dünya Saati” için, 19 Mart Cumartesi günü 20.30 – 21.30 saatleri arasında ışıklar dünya için kapanacak.[gap height=”30″] Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından ilk defa 2007’de Avustralya Sydney’de başlatılan ve 2008 yılında küresel bir eyleme dönüşen Dünya Saati hareketi, her yıl Mart ayında 150’den fazla ülkede aynı anda gerçekleşen dünyanın en büyük çevre hareketi olma özelliği taşıyor. Samsun’da ilk olarak destek veren kurum Samsun Valiliği’de Dünya Saati hareketine Dünya Saati etiketiyle (#DünyaSaati) sosyal medyada fotoğraflarını paylaşacak. Şehirlerin desteğini sembolik yapıların ışıklarını kapayarak gösterdikleri kampanya kapsamında, Paris’teki Eyfel Kulesi, Roma’daki Kolezyum, New York’taki Empire State Binası, Times Meydanı, Londra’daki Big Ben, Moskova’daki Kremlin Sarayı, Çin Seddi, Piramitler vb. gibi dünyanın sembolleri arasında yer alan birçok ikonik yapı bir saatliğine kararacak.  

DESTEKLEYENLER

  • Samsun Valiliği, küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen “Dünya Saati” hareketine ışıklarını bir saat kapatarak destek veriyor.
Liste güncellenecektir. 

Sizde bu yıl Dünya Saati’nde iklim mücadelesine BİR IŞIK TUT! demek için destek verebilirsiniz. Dünya Saati sitesinden görsellere ulaşabilir, bireysel ve kurumsal başvuruda bulunarak destek verebilirsiniz. İlgili Site: Dünya Saati!