Etkinlik Hakkında

Warning, this event was expired!

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından organize edilen “Samsun 3. Gıda Fuarı” 22-25 Kasım’da kapılarını ziyaretçilere açıyorTürkiye ekonomisinin en dinamik sektörlerinden olan gıda sektörü; üretim değeri, istihdama sağladığı katkı ve ihracat performansı bakımından ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Samsun, 22-25 Kasım 2018 tarihleri arasında TÜYAP Samsun 3. Gıda Fuarı’nda, gıda sektörünün temsilcilerini TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde bir araya getiriyor.Samsun Gıda Fuarı 2018’in, sektörle ilgili tüm üreticilere, toptancı ve perakendecilere, işletmecilere önemli ticari fırsatlar ve iş bağlantıları sağlayacak.

YURT DIŞINDAN BİRÇOK ÜLKE İLE TİCARETTE BULUNDUK

Demirhan Bakliyat firmasının 1982 yılında faaliyete başladığını aktaran Demirhan Bakliyat Genel Müdürü Gökhan Demirhan; Kuru bakliyat, unlu mamüller, mercimek, nohut gibi ürünlerinden işlenmesi, paketlenmesi hususunda 1990 yılında Samsun’da tesis kurduk.Samsun 3. Gıda Fuarından beklentilerinin yüksek olduğunu belirten Demirhan, daha evvel 2 kez bu fuara katılımcı olarak yer aldık. Her yıl beklentilerimiz artıyor. Geçen yıla oranla bu fuarın bizim için daha verimli geçeceğine inanıyorum. İlk seneye göre ikinci sene daha iyiydi. Çünkü her seferinde ziyaretçi sayısı yükseliyor. İkinci kez düzenlenen fuarda yurt dışında da birçok blok ziyaretçi geldi. Onlarla ticarette bulunduk. Özellikle Irak, İran, Suriye, Lübnan, Azerbaycan, Gürcistan gibi bölgelerden gelenler oldu. Bu fuarda da yine bu ülkelerden bekliyoruz ve ticaret yapmak istiyoruz” diye konuştu.

FUAR BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR FIRSAT

Samsun’da gerçekleşecek olan TÜYAP Samsun 3. Gıda Fuarı kapsamında, fuara katılacak olan Mutena Et ve Et Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Küçük, kendilerine böyle bir imkan sağladıkları için TÜYAP’a teşekkür etti.Hizmet verdikleri sektörde daha iyi bir noktaya gelmek için çalıştıklarını ve fuarlarında bu amaç için büyük bir fırsat olduğunu belirten Mutena Et ve Et Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Küçük şu ifadelere yer verdi;“Mutena Et olarak sektörümüzde yaklaşık 68 yıldır faaliyet halindeyiz, son 4 yıldır içinde bulunduğumuz tesis ile birlikte et ve et ürünleri sektöründe daha iyi bir noktaya kendimizi taşıttırmak endüstriyel olarak hizmet vermeyi amaçlamaktayız. TÜYAP fuarında geçen dönemlerde 2 kez yer aldık. Bir fuar ya da sergiye katılmak, sizi iş dünyasında farklı noktalara taşıyabilir, belirli hedef kitlelere ulaşmak, reklam ve müşteri ilişkilerini fuar alanında bire bir fuar alanlarında yaşamak, daha farklı bir müşteri bilinci oluşturduğu kanaati oluşturuyor bizde. TÜYAP’ında bu noktada Samsunumuz’da şehrimizde vermiş olduğu hizmetler ve bu olanakları bize ulaştırdığı ve sağladığı içinde kendilerine teşekkür etmek isterim”

BU YIL İLK KEZ KATILIYORUZ

Fuara ilk kez katılacaklarını dile getiren Berkin Kara Gıda ve Turizm AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Berkin Kara; “Firmamız 2015 yılında gıda borsasında CP Piliç distribütörü olarak faaliyete başladı. “Çiftliğiniz” markası adı altına yeni tesisimizi kurduk. Bu tesisimizde günlük 5 ton kapasiteli parçalama paketleme yapıyoruz. Bunun yanı sıra Samsun şehir merkezinde beş tane perakende mağazamız var. TÜYAP fuarınlarına daha evvel ziyaretçi olarak katıldık, firma olarak bu yıl ilk kez katılacağız. İstanbul, Antalya’da TÜYAP Gıda İhtisas Fuarları bulunmaktadır. Bu fuar Samsun’da da yapılıyor. Bu bizim için büyük bir fırsat diye düşünüyorum. Buradan beklentilerimiz son nihai tüketiciye ulaşmaktır. Ayrıca franchise sistemimiz bulunmakta, franchise sistemimizi tanıtmak, catering kanalına ulaşmak amacımız temel amacımız” diye konuştu.Detaylı bilgi için 0362 256 27 00 telefon numarasından bilgi isteyebilir ya da altta bulunan linkten direkt katılım formu oluşturabilirsiniz.

Katılım Formu

Samsun Gıda Fuarı 2018’de stant açmak için tıklayın

FUARA GİRİŞ ÜCRETSİZGirişin ücretsiz olduğu “Samsun 3. Gıda İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistiği Fuarı” 22-24 Kasım 2018 tarihleri arasında 10.00- 20.00, 25 Kasım 2018 günü ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir.Fuar hakkında daha detaylı bilgi için www.gidafuarisamsun.com adresini ziyaret edebilirsiniz.