Etkinlik Hakkında

Warning, this event was expired!

Bu yıl 5.’si düzenlenen Karadeniz Kitap Fuarı, 16-24 Şubat tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak. Her yıl okuyucuların yazarla ve yayıncıyla buluştuğu fuarda düzenlenen imza günleri de farklı yaştan kitap severler için özel anlam taşıyor.
Okuyucular, Hikayenin Kahramanı Olmaya Hazırlanıyor!
Fuar Ziyaretçi SaatleriKitapevleri ve süreli yayın yapan kurumların okuyucuyla bir araya gelmesini sağlayan organizasyon, her yıl olduğu gibi bu yıl da zengin bir içeriğe sahip.* 250’ye yakın katılımcı * 200 bine yakın ziyaretçi * 60’dan fazla etkinlik ve * 400’ün üzerinde imza günü düzenlenmesi beklenen fuarda okuyucular sevdikleri yazarlarla keyifli zaman geçirme şansını yakalayacak.16-24 Şubat tarihleri arasında devam edecek olan Karadeniz 5.Kitap Fuarı, her gün 10.00/19.30 arasında ziyaretçileri kabul edecek. Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan organizasyon Karadeniz’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Sivil Toplum Kuruluşlarının tanıtım çalışmalarına da ev sahipliği yapan fuar, kitapları çok satan yazarları da ağırlayacak.[better-ads type=”banner” banner=”19107″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]Genç Yazarlar Karadenizli Okuyucularla Buluşacak!Kitapları okurlar tarafından ilgiyle takip edilen genç yazarların da katılım sağlayacağı fuarda düzenlenecek söyleşi ve panellerde yazarlar çıktıkları özel serüven hakkında gelen soruları yanıtlamaya çalışacak. Farklı gün ve saatlerde düzenlenecek olan söyleşilerde okuryazarlık deneyimlerini halk ile paylaşacak olan yazarlar, kitaplarını imzalayacak.

Etkinlik Programı Açıklandı

Birçok Yazar Samsun Kitap Fuarında16-24 Şubat 2019 tarihleri arasında TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Karadeniz 5. Kitap Fuarı’nda birçok yazarda yer alacak.İşte o yazarlardan bazıları; İnci Aral, İlber Ortaylı, Mine Söğüt, Yılmaz Özdil, Ercan Kesal, Sinan Meydan, Akın Birdal, Nazım Alpman, Şükrü Erbaş, İpek Çalışlar, Kahraman Tazeoğlu, Ahmet Şimşirgil, Arif Keskiner, Zeynep Aliye, Koray Avcı Çakman, Aret Vartanyan, Nazlı Karabıyıkoğlu, Mete Yarar, Sevgi Özel, Murat Tavlı, Füsun Çetinel, Bahadır Yenişehirlioğlu, İsmail Saymaz ve Reis Çelik’in de bulunduğu pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı okurlarıyla buluşacak.Fuar tarihi yaklaştıkça netlik kazanacak olan etkinlik ve söyleşilerle ilgili olarak sosyal medya hesapları üzerinden güncel bilgiler edinilebilir. Türkiye Yayıncılar Birliği desteğiyle hazırlanan kitap fuarında; aileler, öğrenciler, bireysel katılımcılar ve eğitimciler en son kaynakları takip etme ve satın alma şansını yakalayacak.Şehrin Kültürel Havası Değişecek!Şehrin kültürel havasının baştan sona değişmesini sağlayacak olan fuar süresince; sayısız çocuk etkinliği, atölye çalışması, panel, imza günü ve söyleşiler düzenlenecek. Fuar merkezinin farklı salonlarında düzenlenecek olan faaliyetler, eş zamanlı olarak ziyaretçilerin tercihine göre devam edecek.5. yılında 9 gün boyunca kesintisiz olarak kitapseverleri ağırlayacak olan fuar alanına tramvay ile ulaşım kolay, hızlı ve ekonomik bir şekilde sağlanabilir. Tekkeköy durağında inecek olan katılımcılar kitap fuarına yürüyerek giriş yapabilirler. Her yıl yoğun bir katılımın yaşandığı organizasyonda farklı yaş gruplarına hitap eden yayın evlerinin güncel kitap ve kaynakları katılımcılara özel indirimli fiyatlarla satılacak.[better-ads type=”banner” banner=”18481″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]Eğitim kurumlarının toplu katılım sağladığı fuarla ilgili en son haberler, katılımcı listesi, imza günü etkinlikleri ve panellerle ilgili bilgiler basın ve sosyal medya aracılığıyla takip edilebilir. Fuara; Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası’da büyük destek veriyor.Etiketler: samsun kitap fuarı, samsun kitap fuarı 2018 yazarlar, samsun kitap fuarı 2019, samsun tüyap kitap fuarı 2019, samsun 4. kitap fuarı, samsun kitap fuarı katılımcıları, samsun karadeniz kitap fuarı, samsun kitap fuarı yayınevleri, samsun kitap fuarı yazarlar, karadeniz kitap fuarı, karadeniz 5. kitap fuarı, karadeniz 5 kitap fuarı yazarlar, karadeniz kitap fuarı 2019 yazarlar, karadeniz tüyap kitap fuarı, karadeniz kitap fuarı 2019