Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, TARMAKBİR Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği işbirliği, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı başta olmak üzere, Samsun Valiliği İl, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği,   TZOB Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi ve değerli destekler ile TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde ilk defa gerçekleştirilecektir.

İki ayrı salonda, 10.000m2 kapalı, 30.000m2 açık alan olmak üzere toplam 50.000m2’lik alanda “Karadeniz’in en büyük fuar merkezi” olan TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde hazırlanan SAMSUN TARIM FUARI, 2015 yılında Türk Tarım sektörünün önemli buluşmasına Samsun’da Tüyap çatısı altında ev sahipliği yapacaktır.
TÜYAP Samsun Fuarcılık A.Ş tarafından, Samsun Tarım Fuarı 16-20 Eylül 2015 tarihleri arasında TÜYAP Samsun Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.
Fuar ; 16-17-18-19 Eylül tarihlerinde 09:30 – 18:00, 20 Eylül günü ise 09:30 – 17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir.

Bölgede, Bafra ve Çarşamba Ovaları gibi verimli ova arazilerinin varlığı, toprak ve iklim özelliklerinin ayrıca 2. ürün yetiştiriciliğine de uygun olması, Ekolojik açıdan organik tarıma ve iyi tarıma elverişli olması, meyve, sebze, şekerpancarı, hububat gibi tarım ürünlerinin çeşitliliği ve hayvancılık imkânlarının her açıdan oldukça müsait olması gibi avantajları yanında Havayolu, denizyolu ve karayolu taşımacılığı imkânlarının olması, Balkan Ülkeleri, Rusya Federasyonu ve Orta Doğu pazarına yakınlığı, ticareti kolaylaştırıcı ve sanayicileri cezbedici özellikler arasında yer almaktadır.

Samsun ve çevre illeri, Çorum, Amasya, Tokat’ta yetiştirilen çeşitli tarım ürünleri Türkiye genelinde sektörde önemli bir ölçeğe sahiptir. Tüm bu illerdeki tarım ürünlerinin bölge ekonomisine katkı payı küçümsenemeyecek kadar yüksektir. Bu nedenle Samsun Tarım Fuarı doğru bir coğrafyada doğru katılımcılar ve ziyaretçilerle bölgede sektöre yepyeni bir anlayış kazandıracaktır.
Tüyap Samsun Fuar ve Kongre MerkeziCumhuriyet Mh. Atatürk Bulv. Tekkeköy Kavşağı Yaşar Doğu Spor Salonu Arkası TEKKEKÖY/ SAMSUN