Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Avrupa’nın ilk ve tek deniz dolgusu üzerine yapılan Büyükşehir Belediyesi Samsun Golf Sahası’nda ilk turnuva Pazar günü başlayacak[gap height=”25″]

 Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Sahası’nın açılışı münasebetiyle Türkiye Golf Federasyonu (TGF) tarafından “Federasyon Kupası” adı altında bir golf turnuvası düzenleniyor. Cumartesi günü başlaması planlanan ancak  “Türkiye Cumhuriyeti’ni, anayasal düzeni, ülkenin bütünlüğünü ve demokrasiyi hedef alan silahlı kuvvetler içerisinde yapılanmış terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen hain kalkışma” sebebiyle turnuva 17 Temmuz Pazar günü başlayacak. Turnuvaya aralarında milli golfçülerinde de bulunduğu 88 sporcu katılacak.[gap height=”30″] Turnuva öncesinde Golf Milli Takım Sporcusu ve Golf Federasyonu Karadeniz Bölge Sorumlusu Hamza Sayın, basın mensuplarına golf sporunun kuralları ve turnuva hakkında bilgiler verdi. 2 gün sürecek olan turnuvaya 10 kulüpten bay-bayan 88 sporcunun katılacağını söyleyen Sayın, handikap 18 ve altı sporcularının katılacağı turnuvada her sporcunun 9’ar delikte toplam 18 atış yapacağını ve turnuvanın yaklaşık 5 saat süreceğini ifade etti. Golf sahasının 18 deliğe yükselmesiyle birlikte uluslararası turnuvaların da Samsun’da yapılabileceğini vurgulayan Sayın, basın mensuplarına uyulması gereken hususlar hakkında son bilgileri verdikten sonra toplantıyı bitirdi.[gap height=”30″] Federasyon Kupası’na TGF Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve çok sayıda milli sporcu da katılacak.[gap height=”20″] Oyun Formatı: Şampiyona, R&A Rules Limited golf kuralları, Türkiye Golf Federasyonu Golf Yarışma Yönetmeliği kuralları ve komite tarafından belirlenen Yerel Kurallar çerçevesinde, 36 çukur medal ve tam handikap olarak oynanacaktır. Erkekler A kategorisi beyaz tee’lerden, B kategorisi sarı tee’lerden, bayanlar A kategorisi mavi tee’lerden, bayanlar B kategorisi ise kırmızı tee’lerden oynayacaktır. Kategoriler ve Çıkışlar: Amatör erkekler ve bayanlar, “A” ve “B” kategorileri olmak üzere ikişer kategoride oynayacaklardır. Kategori sınırlarının tespiti, katılımcı sayısı ve handikaplara göre komite tarafından belirlenecek ve turnuva tarihinden önce ilan edilecektir. Çıkışlar turnuvadan önce TGF web sayfasından duyurulacaktır. Ödüller: Erkek ve bayan gross skor birincilerine birer kupa verilecek ve en iyi gross skoru yapan oyuncunun adı TGF Federasyon Kupası üzerine yazılacaktır. Ayrıca net skor, kategori 1., 2., ve 3.’lerine birer kupa verilecektir.Gross sıralamada, birincilerde eşitlik durumunda “Play Off” uygulaması yapılacaktır. Birinci belirlendikten sonra diğer oyuncuların sıralamasında son 18, 9, 6, 3 ve son çukurların gross skorları değerlendirilecektir. Net sıralamada eşitlik durumunda son 18, 9, 6, 3 ve son çukurların net skorları değerlendirilecektir.
Kaynak: www.samsunetkinlik.comYasal Uyarı : Yayınlanan etkinlik/haberin tüm hakları samsunetkinlik.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi etkinlik/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak etkinlik/haberin bir bölümü, alıntılanan etkinlik/habere aktif link verilerek kullanılabilir.