Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Oyun boyunca çocukların hiç oturmayacağı, dans edip oyunlar oynayacağı ve hatta sahneye çıkabileceği müzikal havasında bir uzay macerası “Şili ve Arkadaşları” 25 Aralık 2021 Cumartesi günü 3 farklı seans saatleri ile 13:00 – 15:00 ve 17:00’de Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde seyircisiyle buluşuyor.

Çocuklara ulaşmanın, onları eğlendirmenin ve istediğimiz mesajları vermenin en kolay yolu ilgi alanlarına uygun paylaşımlarda bulunmaktır. Aksi halde bilinç altlarına inemeyiz ve onlarla iletişim kuramayız.

Endüstri 4.0’ın yaşandığı ve çocukların teknoloji ile hiç olmadığı kadar içli dışlı olduğu bir zamanda onları teknolojiyi “sadece tüketen” bireyler olmaktan çıkarıp, merak duygularını harekete geçirip, gelecekte “üreten” bireyler olmaları için bilinç altlarına ilk tohumları ekmek adına “fabl” oyunları bir kenara bırakıp “uzay ve teknoloji” alanına yönelmeyi tercih ettik.

40 dakikalık bu görsel şölende çocuklarınız, Şili ve arkadaşları ile gezegenleri gezip gezegenler hakkında bilgi alırken bir yandan da milli bayramlarımızı öğrenecek, temizlik ve beslenme alışkanlıkları, uyku düzeni gibi günlük konular hakkında da bilgiler edinecektir.

Oyun, çocuklarınıza için en uygun halde olması adına, eğitimciler tarafından yazılıp pedagog, okul öncesi ve sınıf öğretmenleri tarafından gözden geçirilerek son halini almıştır.

Nasıl Bilet Alırım?

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/tiyatro-siliverarkadaslari-26aralik-bbatakumsanatmerkezi-samsun-passo/2494324