Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

TEDx 20 Kasım Cumartesi günü Samsun Doğa Koleji’nde

Tüm dünyanın yakından takip ettiği, konu ve konuklarıyla her zaman merak uyandıran TEDx organizasyonu 20 Kasım Cumartesi günü Samsun Doğa Koleji ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Birbirinden seçkin, alanında uzman isimlerin ilham veren hikayelerini dinlemek, onlarla tanışmak ve keyifli bir gün geçirmek için siz de TEDx etkinliğe katılım sağlayabilirsiniz.

Bu TEDx etkinliğinde yeni birçok yetkinlik elde ederken aynı zamanda muhteşem hayat hikayeleri ile yeni şeyler denemeye ve üretmeye olan motivasyonunuzu arttırmayı misyon olarak belirlendi. Hayatınızdaki ‘ivme’lere daha yakından bakmaya hazır mısınız? 20 Kasım 2021 tarihinde “­T­E­Dx­” Samsun Doğa Kolej’inde sizlerle.

İvme,hareket halindeki varlıkların çok kısa bir zamanda hızlarında oluşan değişimi ifade eder.

Geçtiğimiz her gün çevremizde olan biten her şeyin çok kısa sürede hızla değiştiğini fark etmek hiç de zor değil. Özellikle teknoloji ve bilim sektörlerinde, gelişimdeki ivmelenmeyi takip etmek bile olanaksız olmaya başlıyor. Halbuki günümüz 2000’li yıllardaki gelişimi sağlayabilmek için insanlar geçtiğimiz yüzyıllarda asırlar harcıyorlardı.
Gelişimdeki muazzam ivme toplum ve insan yapısında çok büyük değişikliklere yol açıyor. “21. yüzyıl yetkinlikleri” adı altında çıkan kavram, bizi geçtiğimiz yüzyıllardaki insanlardan küresel bilinç, ekonomi okuryazarlığı, yaratıcı düşünme ve inovasyon, girişimcilik ve liderlik becerisi, teknoloji ve medya okuryazarlığı bilme gibi konular ile ayırıyor.

Bu TEDx etkinliğinde yeni birçok yetkinlik elde ederken aynı zamanda muhteşem hayat hikayeleri ile yeni şeyler denemeye ve üretmeye olan motivasyonunuzu arttırmayı misyon olarak belirledik. Hayatınızdaki ‘ivme’lere daha yakından bakmaya hazır mısınız?

Konuşmacılar

Adam Axoi

Creative Director / Influencer

Instagram influencer’ı fenomeni ve tam zamanlı bir gezgin olan Adem Aksoy, 1982 yılında Amsterdam’da doğdu. De Trekvogels Katolik okulunda başlayan eğitim hayatı, University of Amsterdam’da devam etti. Ana dili Flemenkçe ve İngilizce olan Aksoy, Türkçe’yi 3. dil olarak sonradan öğrendi. Amsterdam merkezli dijital medya ajansı sahibi olan Aksoy’un ajansı, bir dönem Amsterdam’da yapılan sıralamada Google ADS Top 50 listesinde yer aldı. Uçak kullanmadan çıktığı uzun dünya turunun ardından, 2016 yılında Türkiye’de yaşama kararı alarak Türkiye’ye yerleşti. Gezmeyi, keşfetmeyi seven Adem Aksoy, sahibi olduğu adamaxoi hesabını kendine has çekim teknikleriyle ilgi çekici hale getirmeyi başarmıştır. Hollanda’da edindiği analitik dijital medya bilgisi ile başarılı videoları Aksoy’u, 1 milyon takipçili bir Influencer konumuna taşımıştır. 2021 yazında Türkiye’yi etkisi altına alan orman yangınları ile ilgili çektiği farkındalık videoları Instagram sayfasında 30 milyon kişiye ulaşmıştır.

Ali Cihan Kurt

Girişimci

Incubation İstanbul, BioCube İstanbul’un kuruluşuna öncülük etmiştir. BioCube İstanbul bünyesinde sağlık teknolojileri geliştiren girişimcileri toplamış ve Türkiye’de çok sayıda teknoloji tabanlı girişimcinin başarıya ulaşmasını sağlamıştır. TUBİTAK MARTEK ile işbirliği içinde ABD’nin Chicago kentinde Uluslararası Girişimcilik Merkezi kurmuştur ve başarılı Türk girişimlerin uluslararası pazarlara açılmasına destek olmuştur. Son 3 yılda 12 girişimin yatırıma erişimine bizzat destek olmuştur. Yönetim ve strateji alanında doktora eğitimini başarıyla tamamlamıştır İSTKA desteği ile Beykent Üniversitesi, MÜSİAD, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, Yıldız Teknopark, Dijitalpark Teknopark, Üsküdar Belediyesi, Küçükçekmece Belediyesi, TUGİM, TURKSİD ile birlikte Uluslararası Girişimcilik Merkezi İSTANBUL Projesi ile İstanbul’u uluslararası girişimciliğin merkezi haline getirmek için faaliyetler yürütmektedir.

Barbaros Yoloğlu

MasterChef Finalisti

Barbaros Yoloğlu, Samsun’un Alaçam ilçesinde dünyaya gelmiştir. Erzurum Atatürk Üniversitesi’nden mezun olmuştur. MasterChef yarışmasından sonra kendisine YouTube kanalı açan Barbaros, buradan yemek ve yemek kültürü üzerine yayınlar paylaşıyor. Sosyal medyada da takipçi sayısı artan MasterChef Barbaros, restoranların aranan ismi haline geliyor.

Beste Naz Süllü

Huobi Global Araştırma Müdürü

Gencfinans.com ‘un kurucusu M.Beste Naz Süllü 1990 İzmir doğumlu.2008 yılında İzmir Atatürk Lisesini, 2013 yılında ise Doğuş üniversitesi Ekonomi ve Finans (ing.) bölümünü %100 başarı bursu ile bitirdi. Bitirme Tezini ‘Teknik Analiz Kuralları , Formül oluşturma ve Sistem Test Etme’ üzerine yazmıştır.TedX konuşmalarında yer alan isimlerden biri olan Beste Naz Süllü, 2019 En İyi Genç Ekonomist Ödülü’nü kazandı. Daha öncesinde ICRYPEX Kripto Para Borsasında araştırma müdürlüğü görevini yürüten Beste Naz Süllü şu anda Huobi Türkiye Araştırma Müdürü olarak görev almaktadır

Deniz Toprak

Sörfçü/Girişimci

İstanbul’da doğup, büyüyen Deniz Toprak,üniversite hayatını Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamlıyor. Ardından kurumsal bir şirkette 3 sene boyunca birkaç farklı konumda çalışıyor. 2010 yılına dalga sörfüyle tanışan Deniz Toprak,tutkularının peşinden giderek kurumsal hayatı gerisinde bırakıyor ve Sri Lanka’da Mellow Hostel’i kuruyor. Şimdilerde ise memleketi Ordu’da gençlere kolektif bir sörf okulu oluşumuna liderlik ediyor ve çevresindeki bireyleri kendi dalgalarını yaratmaya teşvik ediyor.

Ezgi Köse

Peppycooky Influencer – Peppythings / Güçlü Kadın Güçlü Yarın Marka Kurucusu

Ezgi Köse 1993’te doğmuştur. Kocaeli Üniversitesinde Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünü bitirerek kurumsal hayata geçmiştir. Türk Telekom, Nokia, Vakıfbank, Ans ve Huawei gibi büyük kurumsal şirketlerde çalışırken aynı zamanda Instagram bloğunda içerikler paylaşmaya başlamıştır. Bir dönem İngiltere’de yaşayan Ezgi Köse, kazandığı farkındalıklarla yepyeni alışkanlıklar edinmiştir. Her markada olduğu gibi Peppythings ve Peppycooky markalarının da isimlerinin bir hikayesi vardır. 2017 yılında İstanbul’da tek başına yaşadığı evinde, bu girişimci kadın kulağına hoş gelen, kendisini yansıtan bir marka yaratma yolunda adımlar atmıştır. Beş senelik influencerlık hayatında bir seneyi aşkın süredir devam eden Peppythings markası günlük hayatı renklendirecek ve kolaylaştıracak şekilde tasarlanan ürünleri barındırmaktadır. Güçlü Kadın Güçlü Yarın markası da lokal kadın markalarını destekleyen bir proje olarak başlamış ve şu an Peppythings çatısı altında bir e-ticaret sitesidir.

Fatih Küçük

Öğretmen

2009 yılında OMÜ görsel sanatlar öğretmenliğinden mezun oldu. 2010-2014 yıllarında Samsun’da Avangart Sanat Merkezini kurup tiyatro yaptı. 2014 – 2016 yılında aralıksız 11 ülke 100 üzerinde köy okuluna gönüllü duvar resimleri yaptı. Çocuklara çizgi film yapımını öğretti Uzak Doğu ülkelerinde çizgi film hakkında yüksek lisans tez çalışması için araştırma yaptı. 2016 yılında Türkiye’nin ilk bağımsız çizgi film okulu olan the cartoon mill’i kurdu The cartoon mill’de her yıl bin üzerinde öğrenciye ücretsiz çizgi film Eğitimi verilmekte. Sabancı vakfı tarafından “fark yaratanlar “ ödülü aldı Tayvan ülkesinde 2022 yılı global yaşam sevgisi ödülünü alacak.

Hakan Karaahmet

Giresunspor Başkanı

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Giresunspor’un başkanı aynı zamanda Öncü Medya’nın kurucusu.

Masis Aram Gözbek

MAGMA & Boğaziçi Caz Korosu Ailesi Kurucu Şefi ve Genel Sanat Yönetmeni

1987 İstanbul doğumlu. Kurucusu olduğu Boğaziçi Caz Korosu’yla dünyanın en prestijli festivallerine davet edildi ve iki Dünya Şampiyonluğu dahil birçok uluslararası ödül kazandı. Dekoor Close Harmony ve İsviçre Gençlik Korosu gibi dünyaca ünlü korolarla atölye ve konserler gerçekleştirdi. 19. TOYP ‘Türkiye’nin En Başarılı Genci’ Ödülü, 35. Uluslararası Koro Yarışması’nda ‘Genç Şef Özel Ödülü’, YTÜ Rektörlük Özel Ödülü ve 4. Kristal Ağaç Ödülleri’nde Yılın Girişimcisi ödülünü aldı. Avrupa Genç Müzisyenler Festivali’ne Türkiye’den ilk jüri üyesi, Avrupa Gençlik Koroları Festivali’ne konuk şef ve International May Choir Competition Varna’ya jüri üyesi olarak davet edildi. Hong Kong’da düzenlenen Dünya Koro Şefliği Yarışması’na davet edilen 12 finalistten biri oldu. Kurucusu olduğu Boğaziçi Caz Korosu, Boğaziçi Gençlik Korosu ve MAGMA Korolarının genel sanat yönetmenliği ve şefliğini yürüten Gözbek, 2018 yılından bu yana Yücel Kültür Vakfı mütevelli heyeti üyesidir.

Tanıl Akçaoğlu

Otokoç Otomotiv Perakendecilik Direktörü

Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1998 yılında mezun olmuştur. Tanıl Akçaoğlu, otomotiv sektöründe farklı marka ve şehirlerde üstlendiği görevlerin ardından, 2004 yılında Otokoç Otomotiv Ankara Şubesine Satış Müdürü olarak atanmıştır. 2008-2017 yılları arasında ise aynı bünyede Ankara ve İstanbul Avrupa/Anadolu Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunan Akçaoğlu, 2018 yılından beri Otokoç Otomotiv’de Ford, Volvo, Ford Trucks markaları satış ve satış sonrası operasyonlarından sorumlu Otokoç Perakendecilik Direktörü olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Uğur Önver

CNN Türk Haber Spikeri

İlkokulu Almanya’da okumuş, sonra Bahçelievler Ortaokulu ve Lisesini bitirmiştir. İstanbul Üniversitesi ve Friedrich Alexander üniversitesine gitmiştir. 1994 yılında yayıncılık hayatına İstanbul FM’de DJ olarak başlamış, 1996 yılında Kanal 6’da Serpil Saraç ile birlikte sunduğu “İkizler” Programında Türkiye’nin ilk sabah şekeri olmuştur. Uğur Önver, 1998 yılında Türkiye’nin ilk özel kanalı Star TV’de Bülend Karpat yönetimindeki spor servisinde spor spikeri olarak çalışmaya başlamıştır. Posta Gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Uğur Önver halen CNN Türk’te ana haber spikerliği yapmakta olup evli ve bir kız babasıdır.

Nasıl Bilet Alırım?

Etkinlik katılım biletleri 250₺'dir. Bilet satışı ve detaylı bilgi için; 0362 438 98 98 numaralı telefonu arayabilirsiniz.