Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Samsun’un Terme İlçesi’ndeki geleneksel Sakarlı Hıdırellez Kültür ve Sanat Etkinlikleri, 14-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşiyor… Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, 14-15 Mayıs’taki Sakarlı Hıdırellez Kültür ve Sanat Etkinlikleri’nin eğlence bölümlerinin ‘şehitler’ nedeniyle iptal edildiğini açıkladı.Samsun’un Terme İlçesi’ndeki geleneksel Sakarlı Hıdırellez Kültür ve Sanat Etkinlikleri, gelen şehit haberleri üzerine ‘Şehitleri Anma Etkinliği’ne’ dönüştü. 14-15 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan etkinlik şehitler için Terme Müftülüğü görevlilerince okunacak Kuranı Kerim tilaveti ile başlayacak. Panayır alanı kurulacak, yağlı güreş ve at yarışı yapılacak. Fakat eğlence ve konser olmayacak. 
Bu yıl 20’ncisi yapılacak şenlikler için açıklama yapan Belediye Başkanı Şenol Kul, vatanı için canını feda eden şehitlere saygı için konserlerin iptal edildiğini duyurdu. Şenol Kul, “Ocaklara ateş düştü. Analar babalar ağlarken biz burada eğlence yapamayız. Gelenek ve göreneklerimizde bu yok” dedi.
HEMŞEHRİLERİMİZ ŞEHİT OLURKEN… Ulusal güvenliği tehdit eden tüm unsurlara karşı devletin gerekli cevabı en sert şekilde verdiğini belirten Şenol Kul, “22 Nisan’da ilçemizden Özkan Özden, 26 Nisanda Havzalı hemşerimiz Muhammet Yılmaz ve 4 Mayısta Bafralı Bekir Anıl Erdal kardeşimiz şehit oldu. Terör saldırılarında şehit olan tüm güvenlik güçlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz. Ülkemizin içerisinde bulunduğu şartları dikkate alarak, terör saldırılarının ve şehit haberlerinin geldiği bir dönemde Belediye olarak Sakarlı Hıdırellez şenliklerinin eğlence kısmının iptalinin uygun olacağı kanaatine vardık. Tüm vatandaşlarımızın bu iptal kararını anlayışla karşılayacağını ümit ediyoruz” diye konuştu.