Etkinlik Hakkında

Warning, this event was expired!

İtalyan besteci Giacomo Puccini’nin en muhteşem operalarından biri olan Tosca operasının Samsun prodüksiyonunda orkestra şefliği görevini Lorenzo Castriota üstleniyor. Tosca operası 28 Şubat Salı akşamı saat 20.00’da sanatseverlerle yeniden buluşmaya hazırlanıyor 

Haldun Özörten’in rejisiyle sahnelenecek olan Tosca’nın dekor tasarımı Nihat Kahraman’a kostüm tasarımı Nursun Ünlü’ye ait. Koro şefliği Mikhail Iskrov tarafından yapılan eserin ışık tasarımı Oğuz Murat Yılmaz’a ait.

Aşk, özgürlük ve vatan uğruna pek çok tehlikeyi göze Tosca, Cavaradossi ve Angelotti’nin hikayesini Napolyon zamanındaki Roma’nın tarihsel ve politik fonunda ele alan Tosca operasında olaylar tutkulu bir aşkın merkezinden anlatılır.

Elindeki politik gücü Tosca’yı elde edebilmek için kullanan Baron Scarpia, devrimci ruha sahip ve Tosca’ya aşık özgürlükçü ressam Cavarodossi, aşkı her şeyin üstünde hatta kendinden bile üstte tutan şarkıcı Tosca ve her birinin ödediği ağır bedeller Tosca’daki dramatik gerilimle hayat buluyor.

Eserde Tosca rolünü Mine Kurtoğlu Mario Cavaradossi rolünü Ari Edirne Baron Scarpia rolünü Tamer Peker Cesare Angelotti rolünü Sabri Doğan Çapanoğlu Zangoç rolünü Umur Sevim, Spoletta rolünü Cumhur İbili Jandarma rolünü Eray Dönmez, Gardiyan rolünü Ali İbrahim Tuluk, Çoban Çocuk rolünü ise Esra ARSLANTÜRK üstleniyorlar.

.

Tosca operası 28 Şubat 2017 Salı akşamı saat 20.00’da biletler biletiva internet sitesinden ve Samsun AKM gişeden alınabilir.

Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi her gün saat 10.00 – 18.00 arası, temsil günlerinde ise temsil başlama saatine kadar açıktır.