Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Samsun Valisi Osman Kaymak, fuarların Samsun’a ticaret yönüyle katkı sağladığını belirterek, “TÜYAP artan ziyaretçi ile bize gelirse, fuarlarımızı daha da geliştirmek istiyoruz. İmkanlarımız ve paramız var” dedi

Samsun 3. Evleniyoruz Fuarı, TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilere açıldı. Açılışa Samsun Valisi Osman Kaymak, CHP Samsun Milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu ve Kemal Zeybek, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, Samsun TSO Başkan Vekili Fahri Eldemir, SAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç, MÜSİAD Başkanı Haluk Tan, TÜYAP Genel Müdürü Cihat Alagöz ve vatandaşlar katıldı.

TİCARETE KATKI SAĞLIYOR

Fuarın açılışında konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, fuar alanını daha da geliştirebileceklerini belirterek, ”Samsun fuarları, şehrimize ticaret yönüyle çok katkı sağlıyor. 1.5 yıldır Samsun Valiliği görevimde burada çok güzel fuar açılışları gerçekleştirdik. Büyük sayıda ziyaretçilerimiz oldu. Tüccarlar, iş adamaları, ticaret erbapları ürünlerini sergilediler. Gerçekten fuar fonksiyonun icra etmeye başladı. Ancak fuarımızı geliştirmek istiyoruz. Şu an için holler yetersiz olabilir. TÜYAP olarak, yeni fuarlalar ve artan ziyaretçilerle karşımıza gelirseniz. Fuarı büyüteceğiz.  İmkanımız ve paramız var. 3. Evleniyoruz Fuarı’nın Samsun’a hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.


Açılışa Samsun Valisi Osman Kaymak, CHP Samsun Milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu ve Kemal Zeybek, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, Samsun TSO Başkan Vekili Fahri Eldemir, TÜYAP Genel Müdürü Cihat Alagöz ve vatandaşlar katıldı.

HEYECAN KATIYOR

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır fuarların şehre heyecan kattığını kaydederek, “Fuarımıza çok farklı sektörlerde katılım olmuş çok mutlu olduk. Samsun eski fuar günlerine henüz dönmemiş olsa bile yavaş yavaş o ivme kazanılıyor. Büyükşehir olarak buraya ev sahipliği yapmaktan çok memnunuz. Fuarımızda etkinliklerin farklı sektörlerde artarak devam etmesini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

DAHA YUKARILARA TAŞINACAK

Samsun TSO Başkan Vekili Fahri Eldemir, “Ortak akılla kazanılan fuarımız da yaz dönemi dışında her ay neredeyse fuar yapıyoruz. Şehrimizin fuarcılık sektöründe yaratıcılığı girerek artan bir inanç ortaya koyduk. Fuarlarımız, önümüzdeki günlerde daha yukarılara taşıyacak ve kentimize büyük katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

EN NİTELİKLİ FUAR

TÜYAP Genel Müdürü Cihat Alagöz ise, “2019 yılının ilk fuarını Evleniyoruz Fuarı ile açmış bulunmaktayız. Hem doluluk hem de nitelik ve nicelik bakımında en üstün fuarımız olan Evleniyoruz Fuarı’na ziyaretçilerimiz çok ilgi gösteriyor. Evleniyoruz Fuarı ile yoğun bir alışveriş döneminin yaşandığı evlilik hazırlıkları sürecinde çiftler, gelinlikten davetiyeye, mobilyadan halıya, beyaz eşyadan perdeye, düğün mekanından ayakkabı ve çantaya kadar tüm ihtiyaçlarını 4 günde tamamlayabilecek, fiyat karşılaştırması yapabilecek, yeni trendleri takip edebilecek ve fuara özel kampanyalardan faydalanabilecekler” dedi.

Konuşmaların ardında Samsun Olgunlaşma Enstitüsü bindallı defilesi gerçekleştirdi.  Daha sonra tüm protokolün katılı ile açılış kurdelesi kesildi.