Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Kurak bir yaz gününde Amerika’nın orta-batı eyaletlerinden birinde geçen bir “aşk ve umut” hikayesi Yağmurcu tiyatro oyunu 10-11 Ekim tarihlerinde Samsun Atatürk Kültür Merkezi’nde seyircisiyle buluşuyor.

Topraklar sıcaktan kavrulurken, “Yağmurcu” olduğunu ve 100 dolara yağmur yağdırabileceğini iddia eden, hayal dünyası çok geniş, özgüveni yüksek, son derece tutkulu Starbuck’un ortaya çıkmasıyla, mutsuz ve umutsuz Cury ailesinin hayatı bir anda değişir. Özellikle; yaşı ilerlediği ve güzel olmadığı için “evde kaldığı” düşüncesine kapılıp karamsarlaşan Lizzie’nin iç dünyası ve duygusal yaşantısı alt üst olur.

Starbuck’un bu kısa süreli varlığı sadece Cury ailesine değil, hayallerinin peşinden koşmaktan korkan, kendini sevgiden yoksun bırakan tüm kasaba halkına iyi gelir. Beklenmedik bir anda başlayan yağmur tıpkı Starbuck gibi ruhları serinletir; bereket, umut, sevgi ve mutluluk getirir.
Kendine ve sevgiye inanmanın, tutku ve hayallerin peşinden korkusuzca koşmanın, insan olup insan kalmaya devam etmenin, kendini bilmenin önemini anlatan sıcacık bir müzikli oyun.

Büyük Oyunu 13+

Perde- 2 saat 15 dakika

Yazan: Richard Nash

Çeviren & Yöneten: Aclan Büyüktürkoğlu

Nasıl Bilet Alırım?

https://biletinial.com/tr-tr/tiyatro/yagmurcu-dt