Etkinlik Hakkında

Daha evvel ilki düzenlenen Düşevi Sanat Merkezi Tamer Baran Yazarlık Atölyesi “Öykü Yazım Süreci” başarılı bir şekilde gerçekleşti. Öğrencilerin isteği ile bu etkinlik 6 haftalık bir kursa dönüşüyor. Yazar Semrin Şahin’in eğitmenliğinde “Öykü Yazım Süreci” kursu 11 Şubat’ta başlıyor. 6 hafta sürecek olan kurs her pazar günü 17.00 – 19.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Toplam 12 saat sürecek olan eğitim ücreti ise 300 TL. Kontenjan sınırlıdır. Bilgi için 0532 694 9484 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz. Düşevi Sanat Merkezi Tamer Baran Yazarlık Atölyeleri’nin ilk etkinliği bir günlük “Öykü Yazım Süreci” atölyesi başarı ile sonuçlandı. Öğrencilerin isteği ile bu etkinlik 6 haftalık bir kursa dönüşüyor.

TAMER BARAN YAZARLIK ATÖLYESİ

İlk Atölye; “Öykü Yazım Süreci” ve eğitimcisi Yazar Semrin Şahin; 1981 yılında Ceyhan’da doğdu. Türkçe öğretmenliğinden mezun oldu. Öyküleri; Sarnıç Öykü, 14 Şubat Dünyanın Öyküsü, Askıda Öykü, Kafka Okur, İzafi, Çağdaş Yaşam, F Dergisi, Lacivert, Patika, Hayal, Kalem, Koridor, Ihlamur, Hece öykü, Galapera Fanzin, Güncel Sanat, Öykülem, Deli Kadın ve Edebiyat Nöbeti dergilerinde yayımlandı. Yazıları Radikal Kitap, Birgün Gazetesi, Birgün Kitap ekinde ve çeşitli dergilerde yayımlanmaktadır. Edebiyat Nöbeti adlı edebiyat dergisinin Genel Yayın yönetmeni olan Semrin Şahin; Remzi Karabulut’un derlediği “Öyküden Çıktım Yola” ve Hande Baba’nın hazırladığı “Ölüm Vardiyası”, Esra Odman tarafından derlenen “Bir Kadın Varmış, Bir Kadın Yokmuş”, Kadir Aydemir’in derlediği “Mutsuz Aşk Yoktur” adlı kitaplarda öyküleriyle yer aldı. Samsun’da yaşıyor. Öğretmen olarak görev yapıyor.
  • 2012 Öğretmen Anıları yarışmasında 1.lik ödülü,
  • 2013 Kaygusuz Abdal Öykü yarışmasında Jüri özel ödülü,
  • 2013 Nihat Akkaraca öykü yarışmasında “Gece Bekçisi” öyküsüyle dikkate değer öykücü ödüllerini almıştır.
Kitapları :
  • Güvercinler Zamanı (Alakarga 2013)
  • Kadın Olsaydınız Anlar mıydınız? (Alakarga 2014)
İçinde yazmak heyecanı olan herkesi Düşevi Sanat Merkezi bekliyor. Düşevi Sanat Merkezi Nerede? Karadeniz Mh., Ümraniye Sk. No.14 İlkadım (Gazi Cd. Girişi Menekşe Çiçekcilik Arasında yer almaktadır) İletişim : 0532 694 9484