Evdeyken Youtube’dan İzleyerek Egzersiz Yapabilirsiniz!

Evdeyken Youtube’dan İzleyerek Egzersiz Yapabilirsiniz!

Sağlıklı yaşamın, sağlıklı beslenmeden sonraki en önemli şartı olan spor için zaman bulamamak aslında kocaman bir bahanedir. İsteyen herkes günlük olarak ayırabileceği vakte göre kısa ya da uzun egzersiz programını yaşamına bir şekilde yerleştirebilir.

Bunun pek çok yolu vardır. Eğer vaktiniz varsa iş çıkışlarında ya da boş vakitlerinize göre gün içinde eğitmek üzere bir spor salonuna yazılabilirsiniz. Spor salonlarına her gün gitmek de şart değildir. Haftada 3 – 4 gün giderek spor eğitmenleri eşliğinde spor yapabilirsiniz.

Spor salonuna gitmeye vaktim yok diyenler her gün açık havada yürümeyi deneyebilirler. “Buna da vaktim yok, çalışıyorum.” diyorsanız işe gidip gelirken bir durak geride inip yürümenizi önerebiliriz. İş yerinizdeki asansörü kullanmamak, ofis içinde kendi işinizi kendiniz görerek attığınız adımları fazlalaştırabilirsiniz. Günlük adımlarınızı saymak ve kaç adıma karşılık kaç kalori yaktığınızı öğrenerek motive olmak için akıllı telefonunuza adımsayar uygulamalarından birini indirebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra çoğu kişinin gün içinde internete harcadığı keyfi zamanların ne kadar çok olduğunu hepimiz biliyoruz. Yaşamınızda spor eksikse, internette oyun oynuyor, komik videolar izliyor, tüm dizilerin tüm sezonlarını izlemek için çaba sarf ediyor ve film izlemek için de vakit buluyorsanız; YouTube’da yayınlanan yüzlerce egzersiz videosuna da göz atmanızı tavsiye ederiz.

YouTube sosyal paylaşım platformunda Türk ve yabancı pek çok kişinin çeşitli egzersiz programları yer alıyor. Bu programlar spora yeni başlayacak olanlara göre kolay egzersizlerden hazırlanmış olduğu gibi, tam tersi olarak spor yapmaya alışkın olanlar için zor egzersizlerden de oluşuyor. Sizin nasıl bir program istediğinize uygun olarak bunların arasında seçim yapma şansınız da var.

Profesyonel eğitmenlerin hazırladığı videoları bulabileceğiniz YouTube’da ev hanımlarının evde yaptıkları egzersizleri kanal yükledikleri videolar da yer alıyor. Kısacası binlerce çeşit egzersiz programından birini seçerek evde egzersiz yapmanız mümkün.

Evdeyken YouTube’u açarak bir yandan izleyerek, bir yandan siz de aynı hareketleri yapabilirsiniz. Çoğu müzikli ve anlatımlı olan bu egzersiz içerikleri yayınlayıcısının kanalına abone olmanız halinde bölümler halinde yüklenen içeriklere de ulaşabilirsiniz.

Üstelik YouTube’da evde ailecek spor yapmanıza uygun egzersiz videoları bile var…

Bir yorum yazmaya başla
Yorum
Name
Mail adresiniz