Fair Play Ödüllü Yarışma

2015 Yılı Okulsporları faaliyetleri bağlamında bu yıl okul sporları olarak Fair Play Yılı Ödüllü Resim ve Slogan yarışmaları düzenlenecek.

Spor müsabakalarında yaşanan kavga, şiddet ve taraftarlar arasındaki kötü tezahüratları önlemek, rakip ile rakip taraftarlarının düşman olarak değil oyunun bir parçası olarak görülmesini sağlamak ve bu konuda farkındalığın oluşturulması için Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 2015 yılı Okul Sporları Fair Play Yılı olarak kutlanılması planlanmıştır.

Farkındalık yaratmak ve kamuoyu tarafından daha iyi kavranılmasını sağlamak için öğrenciler arasında ”Resim ve Slogan“ dallarında ödüllü yarışmalar yapılacaktır.

Yarışmalarla ilgili broşür, şartname ve katılım formları tüm okullara gönderilmiş olup, konuya ilgi duyan, yarışmalara müracaat etmek isteyen öğrenciler gerek bilgi almak gerekse formları temin etmek için Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları veya Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu Ar-Ge birimlerine müracaat edebilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here