“Hayatta Kal” Samsun dizi film çekimleri başladı

1

Uyuşturucu ile mücadeleye dikkat çekmek amacıyla Samsun özel harekat polislerinin de katılımıyla ‘Hayatta Kal” adlı dizi çekimleri Samsun’un Canik ilçesi Yavuz Selim Mahallesi’nde başladı

Samsunlu yönetmen Fuat Yılmaz, uyuşturucu ile mücadeleye dikkat çekmek için özel harekat polislerinin de katılımıyla ‘Hayatta kal’ isimli dizi film çekiyor. Yönetmen Yılmaz, Samsun’un Canik ilçesi Yavuz Selim Mahallesi’nde “Hayatta Kal” isimli dizi film çekimlerine başladı.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı özel harekat polislerinin, gerçek silahların ve Kobra diye adlandırılan zırhlı araçların kullandığı filmde aksiyon sahneleri dikkat çekiyor. Filmin çekimlerine mahalle sakinleri de büyük ilgi gösteriyor.  Proje hakkında konuşan yönetmen Fuat Yılmaz, “Uyuşturucunun zararlarını anlatan bir proje yapmak istedik. Bir dizi film ile bunu anlatmak istedik. Projeyle daha fazla kişiye ulaşmak için internette yayınlayacağız. Projenin amacı, ailelerin çocuklarının ya da yakınlarının uyuşturucu kullandığını daha çabuk öğrenmelerini sağlamak. 5 bölümlük bir dizi film çekeceğiz. Bugün özel harekat polislerinin de katıldığı bir operasyon sahnesi çekiyoruz. Aslen Samsun’da olduğum için filmin çekimlerini Samsun’da yapıyorum. Halkımızı daha da bilinçlendirmek için emniyetimizle birlikte hareket ediyoruz. Setler çok yorucu geçiyor. Ama amacımız uğruna bu yorgunluğa katlanıyoruz. Sonuç olarak faydalı ve güzel bir projeye imza atmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. Çekimleri uzun zaman alacak olan filmin ilk sezonun gelecek yıl tamamlanması planlanıyor.

- Reklam -

Fuat Yılmaz Kimdir?

1983 Samsun doğumlu Fuat Yılmaz, gençlik döneminde ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşir. Kamera arkasındaki ilk görevlerine Kanal D’de reji bölümünde başlayan Yılmaz, çeşitli kademelerde görev aldıktan sonra kanalın cast direktörlüğünü de üstlenir. 2005 yılında Atv kanalında çalışmaya başlayan Yılmaz, program yapımlarında set direktörlüğünün yanı sıra 2007 yılında Kurtlar Vadisi dizisinin rejisinde görev alır. Ardından Kurtlar Vadisi Filistin, Maskeli Beşler serisi, Çılgın Dershane, Kutsal Damacana, Issız Adam gibi film projelerinde rejide görev alan Fuat Yılmaz bu süreç zarfında Müjdat Gezen Akademi, Başkent Bilimler Akademisi’nde dersler alarak ve senaryo yazımı – yönetmenlik eğitimlerine katılmıştır. Korku ve gerilim türündeki Ezan filmi Fuat Yılmaz’ın ilk sinema filmi.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X