Hz. Mevlana’nın 744. Vuslat Yıl dönümü anma programı Atakum’da

0

HzMevlana‘nın 744. Vuslat Yıl dönümü anma programı etkinlikleri kapsamında Atakum Belediyesi tarafından organize edilen ‘İbrahim Sadri Şiir Gecesi‘ programı Samsun BB Atakum Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşiyor

Mevlana’nın 744. Vuslat Yıl Dönümü anma programı düzenleniyor.

Atakum Belediyesi, Mevlana Celaleddin Rumi’nin Hakk’a vuslatı olan 744‘üncü yıl dönümü dolayısıyla büyük bir anma programı düzenleyecek. Anma programı çerçevesinde ünlü şair İbrahim Sadri sahne geceye yakışır şiirleriyle Samsunluların gönlünü fethedecek.

- Reklam -

Şair İbrahim Sadri’nin birbirinden güzel şiirleri ve semazen gösterileri eşliğinde gerçekleşecek anma programı; 10 Aralık Pazar günü saat 19.00‘da Samsun Büyükşehir Belediyesi (Samsun BB) Atakum Kültür ve Sanat Merkezi‘nde gerçekleşiyor. Anma programı ücretsiz olup, tüm Atakum ve Samsun halkı davetlidir.

Mevlana Celaleddin Rumi

Mevlana Celaleddin Rumi, 30 Eylül 1207’de günümüzde Afganistan sınırları içerisinde yer alan Belh yöresinde doğmuştur. Asıl adı Muhammed Celaleddin olan Mevlana, dönemin İslam kültür merkezlerinden Belh kentinde hocalık yapan ve ‘alimlerin sultanı’ lakabıyla anılan Bahaeddin Veled’in oğludur. Mevlana, babası Bahaeddin Veled’in ölümünden bir yıl sonra, 1232 yılında Konya’ya gelen Seyyid Burhaneddin’in manevi terbiyesi altına girmiş ve 9 yıl ona hizmet etmiştir. Sözleri ve eserleri ile asırlardır gönüllerde taht kuran Mevlana, “Gel ne olursan ol, gel” dizeleri ile insanlar arasında herhangi bir ayrım gözetmemiştir. Merhameti, karşılıksız ve sınırsız insan sevgisinin yanı sıra sonsuz hoşgörüsüyle sadece İslam alemini değil, tüm insanlığı kendisine hayran bırakmıştır. Mevlana, 17 Aralık 1273’te vefat etmiştir.

Şair ve Tiyatro sanatçısı İbrahim Sadri, Samsunlularla buluşuyor. Hz. Mevlanı’nın 744. vuslat yıl dönümü anma programı etkinlikleri kapsamında 10 Aralık Pazar günü saat 19.00’da Samsun BB Atakum Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşiyor. Anma programı ücretsiz olup, tüm Atakum ve Samsun halkı davetlidir.

Dipnot: 0555 050 55 55 numarasını rehberinize ekleyin Whatsapp’tan “samsunetkinlik” yazıp gönderin, Whatsapp etkinlik yayınına ücretsiz abone olun!

Kaynak: www.samsunetkinlik.com

Yasal Uyarı : Yayınlanan etkinlik/haberin tüm hakları samsunetkinlik.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi etkinlik/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak etkinlik/haberin bir bölümü, alıntılanan etkinlik/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Etkinliklerden haberdar ol, gelişmeleri takip et!

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X