ICSD’nden İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarına Tam Not

0

Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi (ICSD)’nden İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarına Tam Not

ICSD Başkanı Valery, ‘Samsun tam bir olimpiyat şehri, üst düzeyde tesisler yapılmış, Türkiye’ye inanıyorum, 2017 Samsun Tayvan’ı da geçecektir ’dedi.

Samsun’da 18-30 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları öncesinde yapılan 5.İlerleme Raporu Toplantısı’nda konuşan ICSD (Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi) Başkanı Valery Rukhledev; Samsun tam bir spor şehri olmuş, birinci sınıf düzeyde tesisler yapılmış, olimpiyatlardan sonra bu tesisler gelecek nesillere, Samsun halkına kullanılması için açılacak, Samsun halkı faydalanacak. Bu Türkiye için büyük bir kazançtır. Birçok çocuğun başarılı olmasına ev sahipliği yapacaktır’ dedi.

‘Samsun tam bir olimpiyat şehri’

Başkan olduğumda Olimpiyatların Samsun’da olacağını ilettiklerini söyleyen Başkan Rukhledev,nedenini sorduğumda,Spor Bakanlığı’nın cevabı şuydu; Önce Samsun’u görün,tesislerimizi gezin sonra neden Samsun dediğimizi anlayacaksınız.Gerçekten de ,karasıyla,deniziyle,doğasıyla tam bir olimpiyat şehri olimpiyatların Samsun’da yapılmasını ICSD olarak görüştük konuştuk ve mutabık sağladık.’

Türkiye’nin gücüne inanıyorum

Samsun’u boş bir şehir olarak bekliyordum,ancak görünce şok oldum,çok beğendim,umduğumdan farklıydı diyen Başkan Valery Rukhledev; hızlı bir şekilde tesisleşme olduğunu,Türkiye’nin gücüne inandığını ve bir eksiklik olmadığını dile getirdi.

‘Türkiye Tayvan’ı geçecektir’

Kendisinin de eskiden milli sporcu olduğunu hatırlatan Rukhledev; birçok yerde görev aldım,birçok yeri dolaştım. 2005 yılında Avustralya’ya gittiğimde olimpiyatlar gerçekten çok kaliteli bir organizasyondu.Sonrasında 2009 yılında Tayvan’a gittiğimde çok şaşırdım,Avustralya’dan daha iyiydi. Tayvan’dan daha iyi bir organizasyon çıkmaz,başka bir ülke Tayvan gibi yapamaz diye düşündüm ama Türkiye inanılmazı başardı ,organizasyonuyla, organizasyon komitesiyle profesyonel çalışıyor. Ben Türkiye’ye inanıyorum. Türkiye Tayvan’ı geçecektir’dedi.

‘Tanıtımları çok beğendim’

Reklam faaliyetlerini çok beğendiğini söyleyen Başkan Valery; görsel materyaller 1.sınıf olmuş ve her yerde karşıma çıkıyor,tanıtımları çok beğendim’ dedi. Başkan Valery; Organizasyonun her alanında desteklerini hissettirdiği için T.C.Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a olimpiyatlara olan desteğinden dolayı teşekkür etti.

ICSD Başkanı, kurul üyeleri, İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları Koordinatörü Serkan Baltacı ve direktörlerin katılım gösterdiği toplantı Baltacı’nın sunumunun ardından soru cevap şeklide devam etti.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X