İlkadım’da Levent ile Şirin Müzikali

0

Çocukların gönlünde taht kuran Levent ile Şirin kitaplarının oyuna dönüştürüldüğü Müzikal Tiyatro Gösterisi  Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, 23 Nisan Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında milyonlarca küçük okura ulaşan hikaye kitabı ‘Levent ile Şirin’ serisinin yeni macerasının müzikli gösteri uyarlamasını ücretsiz olarak 2 bin çocukla buluşturdu.

12 BİN ÇOCUK TİYATRO İLE BULUŞTU
Çocukların gönlünde taht kuran Levent ile Şirin kitaplarının oyuna dönüştürüldüğü Müzikal Tiyatro Gösterisi  Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Öğleden önce ve sonra 4 farklı seansta 15 farklı anaokulu ve ilkokul öğrencisi 2 bin çocuk,  Müzikal Tiyatro Gösterisi ile keyifli dakikalar yaşadı.

2- Levent   le   irin Tiyatro 1 1024x683 - İlkadım’da Levent ile Şirin MüzikaliTİYATRO İLE DEĞERLER EĞİTİMİ
Tiyatro müzikali ile çocuklara paylaşma, yardımlaşma, aile ve toplumsal  değerler anlatıldı. Kitapların dünyasında çocukların hayal dünyasını zenginleştiren Levent ile Şirin kitaplarının oyuna dönüştürüldüğü müzikal tiyatrosunda çocuklar eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşadı.

3- Levent   le   irin Tiyatro 2 1024x683 - İlkadım’da Levent ile Şirin Müzikali“TİYATRO EĞİTİMİN ÖNEMLİ BİR PARÇASIDIR”
Çocuklarla birlikte tiyatroyu izleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım’ın geleceğinin çocuklarla birlikte inşa edileceğini söyledi. Çocukların gelişiminde tiyatronun eğitici özelliğine dikkat çeken Başkan Tok, ” 23 Nisan Çocuk Etkinlikleri kapsamında Levent ile Şirin kitaplarının oyuna dönüştürüldüğü Müzikal Tiyatro Gösterisiniücretsiz olarak  çocuklarımızla buluşturduk. Çocuklarımızla birlikte olduk, onların heyecanını paylaştık. Tiyatro eğitimin önemli bir parçasıdır. Eğitici ve öğretici müzikal tiyatro ile çocuk kitaplarının renkli dünyasında değerlerimizi öğreten bu karakterlerin  yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza paylaşma, yardımlaşma, aile ve toplumsal değerleri anlatıyoruz.” diye konuştu.

4- Levent   le   irin Tiyatro 6 1024x683 - İlkadım’da Levent ile Şirin Müzikali2 BİN ÇOCUĞA ÜCRETSİZ DÜNYA ÇOCUK KLASİKLERİ HEDİYESİ
Program sonunda İlkadım İlçesi sınırlarında 15 anaokulu ve ilkokul olmak üzere Levent ile Şirin Müzikal Çocuk Tiyatrosunu izlemeye gelen 2 bin öğrenciye ücretsiz olarak Dünya Çocuk Klasikleri kitabı hediye edildi.

5- Levent   le   irin Tiyatro 10 1024x683 - İlkadım’da Levent ile Şirin Müzikali

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here