İngilizce Öğrenenlerin Mutlaka Ziyaret Etmesi Gereken 8 Web Sitesi

İngilizce Öğrenenlerin Mutlaka Ziyaret Etmesi Gereken 8 Web Sitesi

Günümüzde internet bize her türlü imkanı sunuyor. Kendini geliştirmek isteyenler için çok fazla seçenek var. Elbette İngilizce öğrenimi de talep görmeye devam ediyor. Bu yüzden pek çok site kullanıcılara yeni seçenekler sunmaya çalışıyor. Herkesin ihtiyacı farklı olduğundan bu listede kelime bilgisi, dinleme, yazma, okuma gibi farklı becerilere hitap eden farklı tarzda siteler yer alıyor.

1.Macmillan Dictionary

İnternetteki en faydalı sözlüklerden biri olmasının yanı sıra içerinde videolar, oyunlar ve kaynak metinler de bulunuyor. İngiliz İngilizcesi ve Amerikan İngilizcesi için farklı versiyonları da var. Telaffuzunuzu geliştirmek için de kullanabilirsiniz.

2.Webtoons

Bedava İngilizce çizgi romanların bulunduğu bu siteyi daha önce keşfetmediğinize kesinlikle pişman olacaksınız. Nereydeyse her tür çizgi roman var. Hem temel okuma becelerini geliştirebilir hem de çok eğlenebilirsiniz.

3.Scribens

İngilizce gramer hatalarını düzelten bu site ile yazma yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. Üstelik bu hizmeti bedava sunuyor. Size hangi dilbilgisi kuralını ihlal ettiğinizi gösterip konu anlatımına yönlendiriyor. Kullanabileceğiniz alternatif kelimeler de sunuyor. Üstelik metni analiz edip kullandığınız kelime ve cümle sayısını da gösteriyor.

4.Wattpad

Whattpad aslında genç yazarlara hitap eden bir platformdur. Ama içerisinde çok fazla İngilize bedava e-kitap var. Eğer roman ve hikaye okuyarak İngilizce’nizi geliştirmek istiyorsanız bu siteye göz gezdirebilirsiniz.

5.BBC

BBC, haber sitesi olmasının yanı sıra İngilizce öğrenmek içinde en faydalı kaynaklardan birisi olabilir. Tabi yeni gelişmelerle yöntemler değişti. BBC Sounds üzerinden podcast dinleyerek haberleri ve son gelişmeleri takip edebilirsiniz. Haberler haricinde farklı türlerde de çok fazla podcast var. Çeşitli radyoları canlı dinleme şansınızda var.

6.Udemy

Udemy pek çok alanda uzaktan eğitimle kurs veren bir çok faydalı sitedir. İster Türk ister anadili İngilizce olan kişilerin video derslerini satın alabilirsiniz. Fiyatları çok uygundur ve eksik olduğunuz alanlarda rahatlıkla ders bulabilirsiniz.

7.Speak Confident English

Günlük hayatta ve iş yerinde kullanılan yaygın ifadeleri bu sitede bulabilirsiniz. Neredeyse her ihtiyaca uygun blog gönderileri eklenmiş. Adından da anlaşılacağı üzere bu site daha kendine güvenli konuşmanızı sağlayamayı amaç edinmiş.

8.Lingohut

Pek çok dilin bulunduğu bu sitede yaygın kelimelerin telaffuzunu dinleyebilir ve alıştırma yapabilirsiniz. Kelime ve eşleştirme oyunları da var.

Bir yorum yazmaya başla
Yorum
İsim
Mail adresiniz