Instagram’ın Kitapseverlerin Takibinde Olan Popüler Hesapları!

Instagram’ın Kitapseverlerin Takibinde Olan Popüler Hesapları!

Yaşamımızın büyük bir bölümü haline gelen sosyal medya nasıl kullanıldığına bağlı olarak yararlı veya zararlı olabilir. Bu mecrada yer alan herkes istediği kitlelere ulaşmak için çaba harcıyor. Yazının devamında kitaplarla ilgili içeriklere yer veren ve bilgi paylaşımı yapan bazı Instagram hesaplarına yer verdik. Tabii ki uçsuz bucaksız bir derya olan bu platformda kitaplarla ilgili olan sayfalar sadece bunlar değil…

Instagram’daki kitaplara dair sayfalarda kitap önerileri yapılıyor, kitaplarla ilgili yorumlara yer veriliyor. Elinden kitap düşmeyen kitapseverler bu sayfaları takipte…

@sonkahvebukucu

@sonkahvebukucu hesap adıyla aktif olan sayfa Ahmet Şahin tarafından yönetiliyor. Bu kişi takipçilerine kitaplar öneriyor ve bu kitaplar hakkında yorum da yapıyor. Sayfa sadece paylaşımlarla kalmıyor. Ahmet Şahin aynı zamanda bir Wattpad yazarı ve Twitch oyuncusu. Yazaın Wattpad’de yayınlanan kitabının adı “Hutame”. Şahin’in “Is That” adında bir de YouTube kanalı bulunuyor.

@bambambooks

@bambambooks
@bambambooks

@bambambooks adlı Instagram sayfası Seda isimli kişi tarafından yönetiliyor. Seda sayfasında hem okuduğu kitapları paylaşıyor, hem de kitaplarla ilgili yorum yapıyor. Ayrıca kitaplığındaki kitapların fotoğraflarından oluşan galerisi de ilgi çekiyor.

@aycati

@aycati
@aycati

@aycati adlı hesap Ayça Demir Ertürk’e ait. Ayça, kitaplarının fotoğraflarını nostaljik bir hava katarak çekiyor. “Ayça Ertürk” YouTube kanalı da aynı kişinin ve burada da kitap paylaşımları yapıyor.

@oku_sev_ye_gez

@oku_sev_ye_gez
@oku_sev_ye_gez

@oku_sev_ye_gez adlı Instagram sayfası diğerlerine göre farklı olarak nitelenebilir. Hesabın takipçileriyle okuduğu kitapları paylaşan sayfa yöneticisi ayrıca bazı kitaplara puanlar vererek de etkileşim sağlıyor. Sayfadan okuma listelerinde yer alan kitapların fotoğrafları da paylaşılıyor.

@okuryorum

@okuryorum
@okuryorum

@okuryorum adlı Instagram hesabını yöneten kişi, takipçileriyle iletişim halinde bulunarak ve okuyucu tarafından bizzat gelen yorumları değerlendirerek okur severleri bilgilendiriyor. Hem görselliğe hem de kitabın konusuna önem veren bu hesap, paylaşımlarının altına yazılan yorumlar sayesinde kullanıcılarına birbirleriyle kültürel iletişim kurduruyor.

@dip.oda

@dip.oda
@dip.oda

@dip.oda hesabında ayrıntılı kitap yorumları yapılıyor. Ayrıca fotoğraf paylaşımlarına da yer veriliyor. Aynı hesaptan, hesap sahibi tarafından yapılan mayalı ekmek tarifleri de paylaşılıyor. Ayrıca @dipodakitapkulubu adlı sayfada da her ay bir kitap okuyup, sonra buluşarak o kitap üzerine konuşan bir grup bulunuyor. Kitap kulübü Ankara’da bulunuyor.

@okumaeylemi

@okumaeylemi
@okumaeylemi

@okumaeylemi adındaki Instagam hesabının sahibi Burçin adında biri. Burçin yaptığı kitap fotoğrafı paylaşımları ile kitapseverleri memnun ediyor. Paylaşımların altında yorumlara da yer veriliyor. @izmirkitapkulubu adlı sayfa da aynı kişi tarafından yönetiliyor. Bu sayfayı takip edenler ayda bir defa buluşuyorlar.

@kitapzede

@kitapzede
@kitapzede

@kitapzede ssayfasının yöneticisi olan Duygu okuduğu her kitabın fotoğrafını çekerek takiplerine sunuyor. Duygu, paylaşımların altında kitaplarla ilgili yorum yapılmasına da izin veriyor.

@kitap.gemisi

@kitap.gemisi
@kitap.gemisi

@kitap.gemisi adlı Instagram hesabını yöneten kişi okuduğu kitapların görsellerini takipçileriyle paylaşıyor ve her görselin altına o kitapla ilgili ayrıntılı yorumlar yapıyor.

@cevizin_kitaplari

@cevizin_kitaplari
@cevizin_kitaplari

@cevizin_kitaplari adındaki Instagram profilinin sahibinin aynı zamanda @melisunler kişisel hesabının da sahibi. Hesaptan kitap paylaşımları yapılıyor. Bu sayfa özenle çekilmiş olan kitap fotoğraflarıyla dolu olmasından dolayı ilgi çekiyor. Melis’in bir diğer sayfasının da @stephenkingclubturkiye olduğu da biliniyor. Bu hesapta her ay 1 Stephen King kitabı okuyan kişinin fotoğrafı paylaşılıyor.

@kitaplarin.sesi

@kitaplarin.sesi
@kitaplarin.sesi

@kitaplarin.sesi isimli hesap da kitapseverlerin ilgisini çekiyor. Bu hesapta kitaplardan alıntılar yapılarak paylaşılıyor. Kitap yorumlarına da sıklıkla yer veren sayfa kitapların sesi olmaya devam ediyor. Sayfadan ayrıca 2020 yılındaki kitap okuma hedeflerini paylaşan takipçiler heveslendirilerek hedeflerini tutturmaları sağlanmaya çalışılıyor.

@kitabinyesiltonu

@kitabinyesiltonu
@kitabinyesiltonu

@kitabinyesiltonu adlı sayfa Büşra tarafından yönetiliyor. Büşra yaptığı kitap paylaşımları ile okuyucuların ilgi odağında bulunuyor. Sayfadaki paylaşılan kitap görselleri turuncu ve beyaz tonlar ağırlık verilerek çekiliyor.

@kaptanokuyor

@kaptanokuyor
@kaptanokuyor

@kaptanokuyor Instagram sayfasının sahibi Recep Kahraman tam bir kitapsever. Recep’in kocaman kitaplığı sayfanın en dikkat çekenler arasında olmasını sağlıyor. Bu hesaptan Recep tarafından okurken ona eşlik eden kedilerinin resimleri de paylaşılıyor. Bu sayede sadece kitapseverlerin değil, kedi severlerin de ilgi odağında olmayı başarıyor.

@tubisinbooks

@tubisinbooks
@tubisinbooks

@tubisinbooks kullanıcı adıyla aktif olan sayfanın sahibi Tuba Orhan. Tuba, takipçileriyle hem okuduğu kitapları paylaşıyor, hem de kitaplarla ilgili yorumlara yer veriyor. Kitap önerilerinde de bulunan sayfa ilgi çekiyor.

@sonkitaplar

@sonkitaplar
@sonkitaplar

@sonkitaplar adlı profil isminden de anlaşılacağı gibi en son yayınlanan kitaplardan haberdar olunmasını sağlıyor. Sayfa yeni kitaplara yer vermekle kalmıyor, bu kitapların okunması için en uygun mekan önerilerinde de bulunuyor. Profilin sahibi ayrıca #şehirdeSON etiketiyle pek çok sanat etkinliğini de haber veriyor.

@zarifbirokur

@zarifbirokur
@zarifbirokur

@zarifbirokur isimli Instagram profili Emine Boz tarafından yönetiliyor. Profil zarifliğiyle dikkat çekiyor. Emine minimalist ve sade kitap fotoğraflarını takipçileriyle paylaşıyor. Ayrıca kitaplardan alıntılar da yapıyor.

@mervenin.kitapligi

@mervenin.kitapligi
@mervenin.kitapligi

@mervenin.kitapliği Merve Aydın adlı kişi tarafından kontrol ediliyor. Merve kitaplığında yer alan okuduğu kitapları takipçileriyle paylaşmanın yanı sıra bir blog yazarı. Profilde öne çıkan detaylar ise mumlar ve kahve…

@1kitap.1mekan

@1kitap.1mekan
@1kitap.1mekan

@1kitap.1mekan Instagram hesabının sahibi Duygu Özdemir takipçilerine 1 kitap ve 1 mekan önerilerinde bulunuyor. Takipçileri Duygu sayesinde kitap okunabilecek pek çok mekan hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Duygu Özdemir ayrıca bir süre önce kumaş çanta, defter ve telefon kılıfı tasarımları da yapmaya başladı. Böylece kitap meraklılarının yanında hobi meraklıları tarafından da takip ediliyor.

@kitapickahveoku

@kitapickahveoku
@kitapickahveoku

@kitapickahveoku adlı hesap ilginç profil adıyla dikkat çekiyor. Hesabın sahibi Elif okuduğu kitapları sayfa takipçileriyle paylaşıyor. Elif pek çoğumuzun ayrılmaz ikili olarak kabul ettiği kahve – kitap temasını kullanıyor. Aynı zamanda haftalık planları ile ilgili yaptığı çizimleri de bu sayfadan yayınlıyor. Böylece sayfayı kitapseverlerle birlikte resim severlerin takip etmesini de sağlamış oluyor.

@kitapsokagii

@kitapsokagii
@kitapsokagii

@kitapsokagii Instagram profili adeta bir kitap ve çiçek bahçesi… Bu sayfadan kitap paylaşımlarının yanı sıra çiçek görselleri de paylaşılıyor.

@tardisayraclikiz

@tardisayraclikiz
@tardisayraclikiz

@tardisayraclikiz adlı Instagram profilinin sahibi olan Elif adındaki kişi okuduklarını paylaşıyor. Elif paylaştığı fotoğrafları itinayla seçiyor. Sayfada bolca kitap yorumu da yer alıyor. Ayrıca kendine ait olan blogda yayınladığı yazılarında da ayrıntılı kitap yorumları bulunuyor.

@tontonunkitapligi

@tontonunkitapligi
@tontonunkitapligi

@tontonunkitapligi ismiyle aktif olan Instagram hesabı Ada adında bir kitapsever tarafından yönetiliyor. Ada hem kitapları seviyor, hem de gezmeyi. Tüm kitaplarını ve gezmelerini de Instagram sayfasında paylaşıyor.

@okuryazarannecik

@okuryazarannecik
@okuryazarannecik

@okuryazarannecik hesabı Tuğba Atıcı Coşar’a ait. Tuğba’nın kitap paylaşımları beğeniyle takip ediliyor. Kitap fotoğrafı paylaşımlarını led ışıklarla süsleyen Tuğba’nın her fotoğrafı uyumlu bir temaya sahip. Tuğba’nn ayrıca @birbaskahayat adında bir Wattpad hesabı da bulunuyor. Wattpad yazılarından olan Aşk Büyüsü ve Beklenmedik Anda kitap haline de getirildi. Aşk Tutkusu (Aşka Dair – II) adlı yazısı da basılmak üzere bekliyor.

Bir yorum yazmaya başla
Yorum
İsim
Mail adresiniz