İntiharın Genel Provası Samsun’da Tiyatroseverlerle Buluşuyor

0

Duşan Kovaçeviç’in yazdığı Bilge Emin’in çevirisini yaptığı Musa Arslanali’nin yönettiği ‘İntiharın Genel Provası’ adlı oyun Samsunlu tiyatroseverlerle buluşuyor

Dekor Tasarım Hakan Dündar, Işık Tasarım Nihat Bahar, Kostüm Tasarım Özge Akarsu, Müzik Tunay Uzuner tarafından gerçekleştirilirken oyunun Dramaturluğu’nu Selen Korad Birki’ye yapıyor. Yönetmen Yardımcısı koltuğunda ise Duygu Urhan oturuyor.

İntiharın Genel Provası adlı oyun; 20 Mart Salı ve 21 Mart Çarşamba günü saat 20.00‘da Samsun Atatürk Kültür Merkezi‘nde gerçekleşiyor. Biletler Samsun AKM gişesinden ve biletiva.com internet sitesinden temin edebilirsiniz. Online bilet satışı 7 Mart tarihi itibarıyla satın alabilirsiniz. Bilet fiyatları; 3 TL ve 7,5 TL arasında değişmektedir.

- Reklam -

DEKOR TASARIMI: HAKAN DÜNDAR
KOSTÜM TASARIMI: ÖZGE AKARSU
IŞIK TASARIMI: NİHAT BAHAR
MÜZİK: TUNAY UZUNER
DRAMATURG: SELEN KORAD BİRKİYE
YÖNETMEN YARDIMCISI: DUYGU URHAN
ASİSTAN: AHMET KURT, SAHNE AMİRİ, ALİ DİREKLİ
KONDÜVİT: ZAFER KARAOĞLU
IŞIK KUMANDA: ADEM EROĞLU, ADEM ÖZTÜRK
SUFLÖZ: AYNUR YILMAZ
SAHNE MAKİNİSTİ: VURAL ÖZCELEP, A. BARIŞ ÇOLAK
AKSESUAR SORUMLUSU: ALİ BORAN
PERUKA: BAHRİ MUTLU
SAHNE TERZİSİ: AZİME USTA, SAMET ÇELİK

OYUNCULAR

BİRKAN GÖRGÜN
ERŞAN UTKU ÖLMEZ
DUYGU URHAN
YAVUZ TOPCUOĞLU
AHMET KURT

Oyunun özeti: Adamın biri intihar etmek için köprüden atlamayı seçer…Bir balıkçı ona engel olmaya çalışır. Sonra sevgilisi gelir. Ve ardından köprünün altından gemisiyle geçen kaptan. Hepsi de bu intiharı engellemek için kendilerince ellerinden geleni yaparlar. Ve ekonomik zorluklar nedeniyle ölümü seçen Adam, günü bir iş teklifi ile kapatır. Asıl olaylar ise bundan sonra başlar. İşe girmek için gittiği mülakat hayatının tüm akışını değiştirir… İntiharın Genel Provası, Adam’ı bekleyenlerin yanında intiharın daha iyi bir seçenek gibi durduğunu anlatan bir kara komedi. Kurt neden ot yemez? İşte bu mühim sorunun cevabını bu oyunda bulacaksınız. Peki insan kendisini nasıl parça parça öldürür? Merak edenler için inanılmaz bir yöntem önerisi! İntihar etmeye çalışan bir insanı durdurma gerekçeniz ne olabilir, yaşamak güzel ölme klişesinden başka? Oldukça yaratıcı cevaplar yine bu oyunda. Peki adaletin işleyeceğine inancınız ne ölçüde? Bu soruların tamamı ve daha fazlası işte bu oyunda….Karşınızda sistemi çözmenize yarayan müthiş bir kara komedi!

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X