Kanlı Nigar Sahnelendi

0

Samsun Devlet Opera ve Balesinin 2017-2018 sanat sezonunun son prömiyer
eseri “Kanlı Nigar” Samsunlu sanatseverlerle buluştu

Samsun Devlet Opera ve Balesi’nden sezonun son prömiyeri bizden hikayelerin yer aldığı “Kanlı Nigar” müzikali, 12 Mayıs 2018 Cumartesi ve 14 Mayıs 2018 Pazartesi günleri Samsunlu sanatseverler için sahnelendi. Cem İdiz’in bestelediği, Haldun Özörten’in rejisörlüğünü üstlendiği müzikal İzmir ve Ankara operalarından sonra Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde sahneye koyuldu.

26 Mayıs 2018 Cumartesi günü sanat sezonu içerisinde son temsilini gerçekleştirecek olan “Kanlı Nigar” müzikali Ramazan ayına özel saat 15.00’da sahnelenecek.

- Reklam -

Hikaye 1900’lerin İstanbul’unda geçmektedir. Besleme olarak yetiştiği evden küçük yaşta kaçan Nigar yıllar sonra kızı Letafet, kalfası Şetaret, bahtsız besleme Nefaset ve dilsiz Ülfet ile beraber eski mahallesine döner. Mahallelerine yeni gelen kadınları merak eden ahali gece vakti Nigar’ın evini rahatsız etmeye başlar ve olaylar böyle gelişir. Tek başlarına bir erkeğe ihtiyaç duymadan yaşayabileceklerini herkese ispatlayan kadınlar bu yönleriyle, günümüz kadınlarına ilham olmaktadır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X