Kavak’ta “Hıdırellez ve Keşkek Festivali”

0

Kavak ve Mahalleleri Kültür, Eğitim, Kalkındırma ve Yaşatma Derneği (KAVKANDER) tarafından düzenlenecek “Hıdırellez ve Keşkek Festivali” hazırlıklarının tamamlandığı bildirildi

Kavak ve Mahalleleri Kültür, Eğitim, Kalkındırma ve Yaşatma Dernek Başkanı Mustafa Tangal, 7 Mayıs Pazar günü Güven Barajı piknik sahasında yapılacak festivalde ilçenin yöresel yemeklerinden keşkek ikramında bulunulacağını, halk oyunları gösterisi ve yarışmalar düzenleyeceklerini söyledi.

7 Mayıs Pazar günü saat 09.00-19.00 arasında Kavak ilçesi Güven Göleti PiknikAlanı’nda gerçekleşecek olan Hıdırellez ve Keşkek Festivali’nde; Halk Oyunları Ekibi Gösterisi, Türk Halk Müziği, Davul Zurna ekibinin yanısıra canlı müzik, halat çekme yarışı, çuval yarışı, kaşıkta yumurta taşıma yarışı ve yoğurt içinde para bulma yarışları da düzenlenecek.

Öte yandan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu da festival için gün boyunca ücretsiz otobüs servisi gerçekleştireceklerini kaydetti.

NOT: Samsun’dan gelecekler için Kavak Otogar Terminalinden indikten sonra ücretsiz servislere binerek etkinlik alanına gidebilirler.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X