Kızlara ses verin!

0

Nat Geo, UNICEF’in işbirliği ile, Benim Adım Malala filminden ilham alarak Kızlara Ses Ver isimli bir destek kampanyası başlattı. Ünlülerin de desteklediği Kızlara Ses Ver kız çocuklarının eşit eğitim hakkı konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor

 

Kız çocuklarının okutulması ve okula devam edebilmesi konusunda davranış değişikliği ve kamuoyunda farkındalık yaratmayı amaçlayan ‘Kızlara Ses Ver’ kampanyasına Buğra Gülsoy, Ece Temelkuran, Harun Tekin, Sedef Avcı ve Şebnem Bozoklu, gibi birçok ünlü isim destek veriyor.

National Geographic Channel Türkiye ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin tüm dünyada kız çocuklarının eğitimi konusunda bir ikon haline gelmiş, Nobel Barış Ödüllü Malala’nın başardıklarını konu alan belgesel ‘Benim Adım Malala’dan ilham alarak gerçekleştirdikleri farkındalık kampanyası spotlarında yer alan ünlülerin yanı sıra  fotoğraf çekimlerinde Muhsin Akgün ve başarılı oyuncu Barış Falay da sesiyle projeye katkıda bulunuyor.

Kampanyaya destek olmak için çocuklarla kamera karşına geçen ünlüler, “Eğer sen de onların hayallerine ulaşmasını istiyorsan, kızlara ses ver!” diyerek “Kızlara Ses Ver” kampanyasına destek çağrısında bulunuyor. Benim Adım Malala, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde National Geographic Channel’da izleyicilerle buluşacak.

- Reklam -

201602171054_ksv_hrz_temelkuran

Harekete geçmek isteyenler kampanya kapsamında UNICEF hesabına diledikleri miktarda veya 3005’e SES VER yazıp mesaj göndererek 10 TL bağışta bulunabiliyorlar.

FERRO

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X