Koçfest Büyük Finalleri 13-14 Mayıs’ta Samsun’da

Koç Spor Fest’in bahar etabının Büyük Finalleri, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları’nın Samsun’a çıkışının 100’üncü yılı vesilesiyle 13-14 Mayıs’ta Samsun’da gerçekleşecek

0

Tekirdağ, Van, Hatay, Burdur, Antalya ve Muğla’ya olimpiyat havasını taşıyan Koç Spor Fest kapsamında 6 bini aşkın üniversiteli sporcu, antrenör ve spor insanı müsabakalar için Samsun’a gelirken, Gençlik Haftası da 13 Mayıs’ta gerçekleşecek “19 Mayıs’ın 100’üncü Yılında Yürüyoruz Yolunda” yürüyüşüyle başlayacak.

KONSER VE YÜRÜYÜŞ GERÇEKLEŞECEK

Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ve Koç Holding iş birliğiyle planlanan ‘Büyük Halk Yürüyüşü’ne geniş katılım bekleniyor. 1919 metrelik Türk bayrağı eşliğinde gerçekleşecek yürüyüş, Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a ayak bastığı yer olan Tütün İskelesi’nde sonlanırken, bu alana kurulacak Koç Spor Fest sahnesinde Athena ve Aslı Gökyokuş konser verecek.

- Reklam -

SLOGAN: “YÜRÜYORUZ YOLUNDA”

Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç tarihinin 100. yılında, tüm şehrin davetli olduğu büyük bir yürüyüş ve konser de düzenlenecek. 13 Mayıs’ta tüm şehrin katılımına açık olarak düzenlenecek yürüyüş, “19 Mayıs’ın 100’üncü Yılında Yürüyoruz Yolunda” sloganı ve 1919 metrelik Türk bayrağı eşliğinde gerçekleşecek.

Yürüyüş, Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a ayak bastığı yer olan Tütün İskelesi’nde sonlanırken, bu alana kurulacak Koç Spor Fest sahnesinde Athena ve Aslı Gökyokuş konser verecek.

Etkinlik programı ise şöyle;

13 Mayıs Pazartesi – Cumhuriyet Meydanı

18.00 – Yürüyüş başlangıcı

19.00 – Tütün İskelesi’nde yürüyüşün bitirilmesi

19.10  -Tütün İskelesi alanında kurulu olan Koç Spor Fest sahnesinde Protokol konuşmaları

20.40 – Tütün İskelesi’nde 100. yılı anlatan lazer ve su gösterileri

21.00 – Koç Spor Fest sahnesinde Aslı Gökyokuş konseri

22.30 – Koç Spor Fest sahnesinde Athena konseri

Kaynak: www.samsunetkinlik.com

Yasal Uyarı : Yayınlanan etkinlik/haberin tüm hakları samsunetkinlik.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi etkinlik/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak etkinlik/haberin bir bölümü, alıntılanan etkinlik/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Etkinliklerden haberdar ol, gelişmeleri takip et!

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X