Atakum

İlçende Gerçekleşecek Etkinlikler

Atakum ilçesi Samsun’un merkezinde bulunan bir yerleşim yeridir. Modern görünümü, sahil kıyısı ve mimari yapısıyla hayranlık uyandırır. Kışın sakin hayatından ve yazları denizinden, plajlarından yararlandığımız bu ilçe sunduğu güzellikle en sevilen ilçelerdendir. Sahil kıyısında bulunan işletmeler halkın ilgi alanlarına göre sunulmuştur. Dilerseniz nezih bir restoranına gidip kaliteli bir vakit geçirebilirsiniz. Dilerseniz de akşamları sevdiklerinizle kafelerinde buluşup hoş vakit geçirebilirsiniz.

Samsun Atakum İlçesi Tarihçesi

Atakum Belediyesi yaşayan halka hizmet vermek için elinden geleni yapıp, Samsunluların takdirini toplamıştır. Modern dizayn yapısıyla ilgi çeken gökdelenleri, akşam olduğunda yanan ışıklarıyla adeta görsel bir şov sunar. Sahildeki canlılık hissi ziyaretçilere de dinamik bir heyecan katar. Hiç sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz Atakum Sahili, gezip dolaşabileceğiniz uzun bir alandır. İster yaya, ister aracınızla olsun bir türlü bitmesini istemediniz keyifli anlar yaşayabilir, çevreyi gezebilirsiniz. Gündüzleri de aktif olan bu ilçe plajlarındaki deniz keyfi yaşayan insanlarıyla da göz doldurur. Yoğun bir nüfusa sahi olan Atakum, 2009 yılında Samsun merkezden ayrılıp bir ilçe haline gelmiştir. Atakum gezilecek yerler arasında kesinlikle çok memnun kalacağınız bir ilçedir.

Atakum Gezilecek Yerler

  • Atakum Sahili: Kilometrelerce uzanan sahilinde kumsal keyfi yaşayıp, denizin ve yazın tadını çıkartabileceğiniz eşsiz bir yerdir. Plajları, kafeteryaları, restoranlarıyla elinizin altında her şeyi bulabileceğiniz ilçeden oldukça memnun ayrılacaksınız.
  • Çakırlar Korusu: Yeşilin, kuş seslerinin hakim olduğu bu alan piknik ve aktivitelerde gönül rahatlığıyla gideceğiniz yerlerdendir. Titizlikle korunup, doğal yapıya büyük ihtimam gösterilmektedir.