Yakakent

Yakakent İlçesi, denize sıfır kıyısı olmasıyla, tek ilçe olma özelliği taşıyan, kışları sakin, yaz aylarında mükemmel vakit geçireceğiniz eşsiz bir yerdir. Yakakent Sahili dendiğinde, akla 14 km uzunluğundaki sahili, denizi ve plajları gelir. Sahilinde güneşin, denizin tadını çıkarıp, hemen yanındaki kafeteryalarında, restoranlarında soluklanıp, yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Aktif görüntüsüyle, canlılığı sizlere dinamik bir heyecan katacaktır. Samsun’a 14 km uzaklıkta olan ilçe, yaz sezonunda çevre civardan gelen ziyaretçilerle dolup taşmaktadır. Konaklayabileceğiniz şirin motellerinin sahil kıyısında olması, akşamlarının ise deniz kokusuyla harmanlandığı, size keyifli bir tatil havası yaşatacak olan Yakakent, gidilecek yerler listenizde en üst sıralarda olmalıdır. İlçe, sahili ile dikkat çeken konumda olduğundan, tarihi yapı olarak bahsedebileceğimiz pek seçenek yoktur. Dediğimiz gibi bu ilçeye vardığınızda, sahili ve denizi sizi kendisine çekeceği için zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Yakakent Gezilecek Yerler

  • Çamgölü Mesire Alanı: Çam ağaçlarıyla kaplı, büyüleyici güzelliğiyle sizlere kendini hayran bırakan bu mesire alanında, sevdiklerinizle keyifli saatler geçirebilirsiniz.
  • Yakakent (Günemez) Sahili: 14 km uzunluğundaki sahilinde, plajlarında tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Bir tarafı da ormanlarla çevrilidir ve bu da güzelliğine güzellik katar.