Kuş Cenneti Dünya Çevre Günü'ne Ev Sahipliği Yapacak

Samsun Valiliği ve Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5 Haziran Dünya Çevre Günü programı dolu dolu geçecek…

 

Etkinlikler için yapılan hazırlıkları yerinde inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Samsun’umuzun gözbebeği haline gelen Kuş Cenneti için birçok alanda önemli çalışmalar yaptık. Geçtiğimiz süreçte buraya binlerce ziyaretçi çekmeyi başardık. Bu yüzden 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliklerini Samsun’da çevre ve turizm adına önemli bir yer haline gelen Kuş Cenneti’nde yapmayı planladık. Dolu dolu bir program gerçekleştireceğiz. Valimiz İbrahim Şahin ile yaptığımız değerlendirmeler kapsamında bu kararı aldık. Deltada güzel bir gün geçirmek isteyen tüm vatandaşlarımızı 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Kızılırmak Deltası’na davet ediyorum” dedi.

 

“BU KAFE İLE ESKİYİ YÜREĞİNİZDE HİSSEDECEKSİNİZ”

- Reklam -

Kuş Cenneti içerisindeki Ağaç Kafe’de bir süre oturan ve orada yapılan son hazırlıkları da inceleyen Başkan Yılmaz, “Tamamen ahşaptan inşa ettiğimiz ve doğayla uyumlu olan bu kafemizde herkes eskiyi yüreğinde hissedecek. İçerisine yerleştirdiğimiz tüm malzemeler buradaki köylülerimizden toplandı. El emeği göz nuru birçok ürünü burada göreceksiniz” diye konuştu.

 

DOLU DOLU BİR ÇEVRE GÜNÜ OLACAK

Gün boyu sürecek olan program kapsamında çevre ile ilgili kitap seti dağıtımı, manda salınımı, bisiklet dağıtımı, bisiklet turu, çevre ve doğa eğitimleri, atlı turlar, manda sütü dağıtımı ve sertifika töreni etkinlikleri gerçekleştirilecek. Saat 14:00’da ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürülüğü tarafından gerçekleştirilecek olan Samsun Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı Çalıştayı yapılacak. Çalıştayın ardından katılımcılar Leylek Gözlem Kulesi’ni de ziyaret edecek.

 

5 Haziran Pazar Günü Etkinlik Programı şöyle;

09.15 – Cumhuriyet Meydanı’nda toplanma

09.30 – Toplu olarak Kuş Cenneti’ne hareket

10.30 – Kızılırmak Deltası Galeriç Ormanı’na varış

10.45 – Çevre konulu kitap ve defter seti dağıtımı

11.00 – Manda sağılımı

11.30 – Bisiklet dağıtımı ve bisiklet turu

12.00 – Yetişkin ve Gençlerin atlara binmesi ve atlı tur

12.30 – Sertifika töreni

13.00 – Öğle yemeği

14.00 – Doğu Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafınan gerçekleştirilecek olan Samsun Tabiat Turizm

16.00 – Çalıştay bitişi ve Leylek Gözlem Kulesi’ne hareket


Kaynak: www.samsunetkinlik.com

Yasal Uyarı : Yayınlanan etkinlik/haberin tüm hakları samsunetkinlik.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi etkinlik/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak etkinlik/haberin bir bölümü, alıntılanan etkinlik/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorumlar