‘Locman’ın galası Samsun’da gerçekleşti

0

Samsunlu yönetmen Şükrü Alaçam’ın filmi “Locman”ın galası Samsun’da yapıldı

Şükrü Alaçam’ın senaryosunu yazıp yönettiği filmin Samsun galasında başrol oyuncuları sinemaseverlerle buluştu. Baş rollerini Alican Yücesoy, Yeliz Kuvancı, Cem Cücenoğlu, Nisa Aksongor ve İlker Kabaoğlu’nun paylaştığı “Locman” filminin galası izleyicilerden yoğun ilgi gördü. “Locman“ın galası Samsun Valisi Osman Kaymak‘ın da katılımı ile Samsun’da yapıldı.

Sinema eleştirmenleri tarafından tam not alan “Locman” filmi Demir yolu yolcularının renkli ve canlı kesitlerinin Yeşilçam’dan kesitlerle harmanlandığı film izleyiciye eski filmlerin o masalsı dokusunu yeniden yaşatmayı vaat ediyor. Samsunlu yönetmen Şükrü Alaçamlı’ın bir projesi olan ”Locman” filmi Samsunlu ve Samsunsporlu bir ailenin hikayesini anlatıyor. Şükrü Alaçam’ın kendi ailesinden yola çıkarak yazıp yönettiği film, 9 Mart’ta itibaren sinemalarda.

- Reklam -

Film, Samsun’da Yeşilyurt AVM Cinemaxumum’da saat 13.45 ve 19.00’da, Lovelet AVM Cinejoy‘da ise 11.00 – 12.50 – 14.45 – 16.40 – 18.35 – 20.30 saatleri arasında gösterimde olacak. Bilet fiyatları; Yeşilyurt AVM Cinemaxumum’da 15 TL, Lovelet AVM Cinejoy‘da ise 9,5 TL’den temin edebilirsiniz.

Filmin konusu

“Locman”: Makinistlikten depo şefliğine terfisi sonrası tayin olan Uğur ve ailesinin yeri geldiğinde eğlenceli, yeri geldiğinde ise hüzünlü hayatlarını, 12 Eylül gölgesinde anlatıyor. Yönetmenliğini ve senaristliğini Şükrü Alaçam’ın üstlendiği, senaryoda kendisine Mine Ölçe Çakan’ın eşlik ettiği Locman, Şükrü Alaçam’ın ailesinin başından geçen hikayeleri, yaşanmışlıkları beyaz perdeye aktarıyor. Uğur karakterini Alican Yücesoy’un, eşi Handan’ı Yeliz Kuvancı’nın, çocuklarını ise Nisa Sofia Aksongur ve İlker Kaboğlu’nun canlandırdığı film yeni evlerine, mahallelerine ve hayatlarına alışmaya çalışan ailenin öyküsünü anlatıyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X