Lovelet Outlet’ten kanser haftasına özel proje

Lovelet Outlet Kanser Haftası'nda kan ve kök hücrenin önemini vurgulamak için Kan Bağışı otobüsüne ev sahipliği yapacak

0

Lovelet Outlet, sadece alışveriş yapmak isteyenlerin değil, eğlenceli zaman geçirmek isteyenlerin de tercih ettiği bir yaşam merkezi olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Lovelet Outlet, 6-7 Nisan Kanser Haftası dolayısıyla Kızılay’ın Kan Bağışı otobüsüne ev sahipliği yapacak. Kan ve kök hücre önemine vurgu yapılacak olan programda;

Samsunlular, 6 Nisan Cumartesi günü saat 10.00-21.00 arasında Kan Bağışı ve Kök Hücre Bağışı ve 7 Nisan Pazar günü saat 10.00-21.10 arası Kök Hücre Bağışı yapılabilecek.

- Reklam -

Bu anlamlı projeye tüm Samsunluların desteklerini bekliyoruz.

Kanser hem dünyada hem de ülkemizde sebebi bilinen ölümler sıralamasında ikinci ölüm sebebidir. Erken teşhis edildiğinde tedavisi ve yaşam kalitesinin artırılabildiği kanser türleri göz önüne alındığında korunmanın önemi artmaktadır. Bu kapsamda erken teşhisin önemine vurgu yapmak amacıyla her yıl 1-7 Nisan arasında çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Kanser Tedavisi türüne göre değişiyor. Hastalar bu süreçte zorlu günler geçirebiliyor.

Kanser tedavisinde kök hücre ise hastalara yeni bir umut ışığı oluyor. Günümüzde kök hücreleri, en fazla olarak kan hastalıklarında kullanılmaktadır. Bunlardan en bilinenleri kan kanseri ve kalıtsal anemilerin yol açtığı kemik iliğinin çalışmadığı durumlardır. Bu hastalıkların yol açtığı kemik iliği yıkımının onarılmasında, tekrar kan üretimi yapabilir hale gelmesinde kök hücre uygulamaları ile oldukça yüksek oranda başarı sağlanmaktadır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X