Mahşer-i Cümbüş 4 Mart’ta Samsun’da

Türkiye’de modern doğaçlama tiyatronun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, Samsunlu tiyatroseverlerle tekrar buluşuyor

0

Kurulduğu günden bu yana, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok ilde oyunlar sergileyen Mahşer-i Cümbüş 4 Mart Pazartesi günü saat 20.30‘da Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde Samsunlular ile buluşuyor.

2001 yılı mayıs ayında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından kurulan Mahşer-i Cümbüş, aynı yıl Eylül ayında Ankara Tenedos Kafe’de “Tiyatro Sporu” gösterilerine başladı.

Mahşer-i Cümbüş 2003 yılının ağustos ayında İstanbul’a taşınarak faaliyetlerini İstanbul’da sürdürdü. Mahşer-i Cümbüş kurulduğu günden bu yana Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok ilde gösteriler sergiledi ve festivallere katıldı. Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatro’nun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, Doğaçlama Tiyatronun gösteri biçimlerinden biri olan “Tiyatro Sporu”nu Türkiye’de ilk defa seyirci ile buluşturdu. Kuruluşunun 5. yılında kendi sahnesi “Mahşer-i Cümbüş Hayalhanesi”ni açtı. Ekip bugüne kadar 2000’ün üzerinde “Tiyatro Sporu”, 300’ün üzerinde “Beyin Fırtınası” gösterisi yaptı.

Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatro’nun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, bir başka ilke daha imza atarak 2007 yılında Türkiye’nin ilk doğaçlama şov programı “Anında Görüntü Show”u ekranlara taşıdı ve Türk televizyonlarında yepyeni bir dönem başladı.

Biletler satışa sunuldu

Mahşer-i Cümbüş, 4 Mart Pazartesi günü saat 20.30’da Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde sahne alıyor. Biletler 70 TL’den satışa sunuldu.

Bilet satış noktaları: Atakent Özsüt, Violet Cafe(YEDAŞ), Byshopdi (Yeşilyurt AVM), Düşevi Sanat Merkezi (Gazi Caddesi), Adidas Çiftlik mağazasından ulaşabilirsiniz. Ayrıca 70 TL’den biletix.com internet sitesi üzerinden de online bilet temin edebilirsiniz.

İyi seyirler

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X