“Mescid-i Aksa Kudüs ” başlıklı konferans Samsun’da

0

Araştırmacı Yazar Talha Uğurluel‘ın katılımıyla İlkadım Belediyesi tarafından “Mescid-i Aksa Kudüs ” başlıklı konferans düzenleniyor

İlkadım Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan ve araştırmacı yazar Talha Uğurluel’in Mescid-i Aksa Kudüs konulu konferans 22 Aralık Cuma günü saat 19.00 İlkadım Derebahçe Sosyal Tesisleri’nde düzenleniyor.

Dünya üzerinde hiçbir şehrin dinler tarihi konusunda Kudüs ile mukayese edilemeyeceğini belirten tarihçi yazar Talha Uğurluel, Kudüs’ün Hz. Adem’den Hz. Muhammed’e nice Peygamberin ayak bastığı, büyük medeniyetlerin izini barındıran şehir olduğunu söyled. Yahudilerin, Hıristiyanların ve Müslümanların dinlerine dair nice kutsalı bu şehre bağladığını gördüklerini ve kutsal kelimesinin en çok Kudüs ile bütünleştiğini belirten Uğurluel, araştırmaları, gözlemleri ve çektiği fotoğraflarla katılımcılara Kudüs’ü detaylı tanıtıp, Kudüs’ün önemi ve tarihteki yerini anlatacak.

22 Aralık Cuma günü saat 19.00’da Derebahçe Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşecek olan konferans ücretsiz olup, ilgi duyan herkes davetlidir.

Derebahçe Sosyal Tesisleri nerede?

Adres: Derebahçe Mahallesi, Kafkas Cd. No:103, 55060 İlkadım/Samsun

Kaynak: www.samsunetkinlik.com

Yasal Uyarı : Yayınlanan etkinlik/haberin tüm hakları samsunetkinlik.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi etkinlik/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak etkinlik/haberin bir bölümü, alıntılanan etkinlik/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X