Netflix’te 2020’de Yayınlanacak 6 Yerli Yapım!

Netflix’te 2020’de Yayınlanacak 6 Yerli Yapım!

Yayınladığı yerli yapımlarla izleyicinin beğenisi toplamaya devam eden Netflix 2020 yılında hangi yerli yapımları izletecek. İşte o yerli yapımlar…

Netflix adlı platformun yaşamımıza girmesinden sonra film ve dizi izleme alışkanlıklarımız da değişti. Çünkü artık değişik kültürlere dair pek çok yapıma kolay bir şekilde erişebiliyoruz. Netflix yapımlarının yayın sürelerinin kısa olması tercih sebebi olmasını sağlıyor. Yayınlanan yerli yapımlar furyası Hakan: Muhafız ile başladı, Atiye ile devam etti.

Netflix Türkiye tarafından düzenlenen etkinlikte 2020 yılında yayınlanacak olan yerli ve yabancı yapımların tanıtımı yapıldı. Platformun bu yıl izleyiciyle buluşturacağı yerli yapımlar da böylece öğrenildi.

Atiye – 2. ve 3. Sezon

Netflix’de yayınlanan ilk sezonunda önemli bir başarı yakalayan Atiye’nin ikinci sezonu 2020 yılının eylül ayında devreye girecek. 3. sezonu için de izin alındığı duyurusu yapıldı. Atiye 3. sezonda final yapacak. Final sezonunun çekimlerine 2020 – Nisan ayında başlanacağı bildirildi.

Sıcak Kafa

Dünyayı dille ve konuşmayla zihinden zihne bulaşan bir delilik salgını kasıp kavurmaktadır. Eski bir dilbilimci olan Murat Siyavuş bu salgından enteresan bir şekilde etkilenmeyen tek kişidir. Salgınla Mücadele Kurumu, Murat’ı aramaktadır. Bu kurumun özelliği acımasızlığıyla bilinmesidir. Murat mecburen saklandığı yerden kaçar ve İstanbul’un gizeminde hastalıktan ona miras olan “sıcak kafa”sının peşine düşer.

Şimdiki Aklım Olsaydı

Ece Yörenç tarafından yaratılan bu yerli diziyi Ay Yapım üretiyor. Yönetmenleri Çağan Irmak ve Umut Aral… Dizinin kadrosu ise dikkat çekici… Reyhan rolünde Özge Özpirinççi, Nadir rolünde Birkan Sokullu, Cihan rolünde Burak Yamantürk, Ayşe rolünde Elifcan Ongurlar, Cem rolünde Ahmet Rıfat Şungar, Ateş rolünde Ümit Erdil, Hızır rolünde Feyyaz Yiğit, Sattas rolünde Mustafa Avkıran, Nihal rolünde Filiz Taçbaş ve Fahrettin rolünde Selçuk Borak izleyicinin karşısına geçiyor.

Konusu

Reyhan, Nadir ile 10 yıldır evlidir ve mutsuz bir kadındır. Kocasını sünnetinden beri tanımaktadır. Evliliği, kocası, 9 yaşındaki ikizleri, hatta kendisi bile yormuştur onu… 27 Temmuz 2018 akşamı saat 21:30’da yüzyılın kanlı ay tutulması gerçekleşir. Tutulmadan sonra bir mucize olur ve Reyhan bir anda kendini 10 yıl öncesinde bulur. Nadir’den evlenme teklifi aldığı o hayatının dönüm noktası olan gecededir. Ama bir farkla; şimdiki aklıyla…

Fatma

Fatma adlı dizinin senaryosu genç yetenek Özgür Önürme’ye ait, yönetmenliğini ise Başak Abacıgil üstlenmiş.

Konusu

35 yaşındaki Fatma bir temizlikçidir. Hapisten yeni çıkan kocası Zafer ortadan kaybolur. Fatma, Zafer’i ararken beklenmedik bir şey olur ve bir cinayet işler. Zafer’in karanlık çevresi bu cinayeti öğrenmiştir. Fatma öyle bir karmaşanın içine girer ki, öldürmeye devam emekten başka çaresi kalmaz. Şimdiye kadar yaşadığı her şeyin intikamını alırcasına bir ritüelin içindedir artık… Genç kadın bir yandan dünyalar kadar sevdiği oğlunun intikamını almak isteyen bir anne, diğer yandan seri cinayetler işlediğinden kimsenin şüphelenmeyeceği bir temizlikçi olarak yaşamına devam eder.

Yarına Tek Bilet

Netflix Türkiye’nin ilk yerli filmi olma özelliğine sahip Yarına Tek Bilet’in başrollerinde Dilan Çiçek Deniz, Metin AKdülger yer alıyor. Yönetmenliğini Ozan Açıktan yapıyor. Yapımcısı ise OG Medya… Yarına Tek Bilet, Türkiye’de ve tüm dünyada 19 Haziran 2020 tarihinde Netflix’te yayında olacak.

Konusu

Ankara’da İzmir’e yolculuk yapan iki yabancı olan kadın ve erkeğin romantik aşk hikayesi filmin konusunu oluşturuyor. İlişki sürtüşmelerle başlıyor ancak birbirlerini tanıdıkça ikisi de geçmiş yaşamlarına birer sünger çekmek istediklerinin farkına varıyorlar. Kendileri ve gerçek yüzleriyle yüzleşmeye başladıkça işin rengi de değişiyor.

Exatlon Challenge

Forma sahibi Acun Medya olan ve ilk yayınlandığı yıl olan 2017’den bu yana dünyanın pek çok ülkesinden 58 milyon izleyiciye ulaşan Exatlon Challenge bu kez yeni versiyonuyla izleyici karşısına çıkıyor. Yeni formatta Türkiye’nin en popüler influencerlarını eğlenceli ve bir hayli çekişmeli bir dünyaya davet ediyor.

Exatlon Challenge sunucusu Orkun Işıtmak… Exatlon Face-Off’larda ise Oğuzhan Uğur yer alacak. Türkiye’de 3 Temmuz 2020 tarihinde yayında olacak. Fenomen yarışma Exatlon Challenge ile Türkiye’nin en cesaretli, en başarılı ve en iddialı influencerı aranacak.

Bir yorum yazmaya başla
Yorum
Name
Mail adresiniz