Netflix'te Mart'ta Yayınlanan 8 Psikolojik Film

Netflix’te Mart’ta Yayınlanan 8 Psikolojik Film

Netflix’te Mart 2020’de yayınlanan filmlerden 8 tanesini sizler için seçtik Psikolojik film kategorisinde olan bu filmlerle ilgili detaylar aşağıdadır.

1.Mürit (Yabancı Film)

12 Mart 2020 tarihinde Netflix’te yayınlanmaya başlayan Mürit adlı film bir annenin fiziksel değişiminin oğulları üzerindeki etkilerini anlatıyor. Anne, annelik benliğini reddederek fiziksel bir değişime giriyor, oğulları ise annelerinin bu durumundan şüphe duyuyor.

2.Seberg (Yabancı Film)

9 Mart 2020 tarihinde Netflix’te yayınlanmaya başlayan Seberg adlı film 2. Dünya Savaşı’nın ardından modernizm dönüşümü ve postmodernizim arasındaki çatışmaları anlatıyor. Filmde günümüzün belirleyicisi olan yakın geçmişte yaşanan halk mücadeleleri, özgürlük savaşları, toplumsal hareketler ve kısıtlamalar işleniyor.

3.Nuh Tepesi (Yerli Film)

6 Mart 2020 tarihinde Netflix’te yayınlanmaya başlayan Nuh Tepesi adı film daha önce de Türk sinema filmlerine konu olan batı ve doğu arasında kalınmışlığı konu alıyor. Filmin konusu ileri yaşlarda bir baba ile oğlu arasındaki ilişkisine odaklanıyor.

4.Kelly Çetesi’nin Gerçek Hikayesi (Yabancı Film)

Kelly Çetesi’nin Gerçek Hikayesi şubat ayında Netflix’te yayınlanmaya başlayan ve devam eden filmlerden biri.  Filmde gerçek bir hikaye konu ediliyor. Ezilen babası ile hayat kadını annesi arasında kalan bir çocuğun hikayesi…

5.Vahşetin Çağrısı (Yabancı Film)

Vahşetin Çağrısı bir korku filmi değil, tam bir dram ve psikolojik film… Filmde iyi huylu evcil bir köpeğin gerçek benliğini bulması konu ediliyor.

6.Burası Cennet Olmalı (Yabancı Film)

Burası Cennet Olmalı, Filistinli bir yönetmenin ülkesinde yaşanan savaş, özgürlük mücadelesi, zor yaşam şartları ve ölüme rağmen olaylara bambaşka yönden bakabildiğini gösteren bir film…

7.The Gentlemen (Yabancı Film)

The Gentlemen ile genel olarak tipik bir suç hikayesi sunulsa da yeraltı dünyasında kendine yer bulan bir adamın kendine, patronuna ve diğerlerine karşı mücadelesi bir dedektifin gözünden anlatılıyor.

8.Küçük Kadınlar (Yabancı Film)

Küçük Kadınlar adlı film koşmayı ve kendi yaşamının anlatıcısı olmayı seçen kahramanının sesinden sorunların değişmeyen şartlarına odaklanıyor. Bu film aslında bir tek başına ayakta durabilme mücadelesi…

Bir yorum yazmaya başla
Yorum
İsim
Mail adresiniz