“Sabahattin Ali Belgesel Gösterimi” Samsun’da

0

Yönetmenliğini ve yapımcılığını Metin Avdaç’ın üstlendiği 2012 yapımlı “Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali” adlı belgesel, Samsunlu edebiyat ve sinemaseverlerle buluşacak

Belgeselde Sabahattin Ali’nin aşk hayatı, düşünceleri ve edebiyatçı yönü anlatılıyor. Yakın arkadaşlarının yazarın öldürülmesine giden süreci de anlattığı belgeselde, faili meçhul cinayetlere de yer veriliyor.

Yönetmen Metin Avdaç’ın katılımı ile “Sabahattin Ali Belgesel Gösterimi”
16 Şubat Cumartesi günü saat 20.00’da Canik Kültür Merkezinde izleyiciyle buluşacak. “Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali” adlı belgeselin biletleri Düşevi Sanat Merkezinde… Biletler, 15 TL’den satışa sunuldu.

Yönetmen Metin AVDAÇ katılımı ile “Sabahattin Ali Belgesel Gösterimi”
16 Şubat 20.00 Canik Kültür Merkezi
Bilet : 15 TL
Satış : Düşevi Sanat Merkezi

FİLMİN ÖYKÜSÜ

Edebiyatçı kişiliği ile bilinen Sabahattin Ali yaşam mücadelesi ile bu ülkenin aydınlık geleceğine değer katmış biridir. Buna karşılık yaşarken de, ölümünün ardından da yazdıklarını halkıyla buluşturması hep engellenmiştir. Bugün, eserlerinin tamamı basılmış ve kitapçılarda kolayca bulunur olmasına ve çok sayıdaki şiiri bestelenmiş ve tanınan müzisyenler tarafından seslendirilmesine rağmen toplum tarafından yeterince tanınmıyor.
Sabahattin Ali cinayeti çözülmüş olsaydı, acaba TBMM resmi kayıtlarında 17.000 faili meçhul cinayet dosyası olur muydu! Her Cumartesi “Cumartesi Anneleri” Galatasaray Lisesi önünde toplanır mıydı? Sabahattin Ali’nin ölümünün ardındaki gizemi çözmek değilse de olası sebep ve sonuçlarını sorgulamak, sorgulatmaktır…

SÜRESİ: 116:00 DAKİKA / YAPIM YILI: 2012

ÇEKİM YERLERİ: Almanya, Bulgaristan ve Türkiye

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X