Sadece Samsun'da Yaşanan Fıkra Gibi Olaylar

Sadece Samsun’da Yaşanan Fıkra Gibi Olaylar

Türkiye illeri arasında yaşanan olaylarda adından söz ettiren Samsun, herkesin muhakkak tuhaf olaylarıyla aklında kalmıştır. Gün içerisinde illaki haberlerde ya da sosyal medya üzerinden komik gönderilerde karşılaşmanız mümkündür. Yeri geldiğinde içinizde yaşanan duyguların dışa yansıtılmasıyla yapılan davranışların, yok artık denilecek fıkra gibi olaylar ve yapılan tuhaflıkları da Samsun’da görebilirsiniz.

Herkes tarafından akıllarda oluşan soru, Samsun’lu kişilerin kafasının nasıl bu kadar farklı çalıştığıdır. Gariplikler konusunda Adana ile yarışa giren olayları sayesinde bir ara trajikomik durumlarda zirveye çıktığı da görülmüştür. İlk düşünüldüğünde fıkra gibi olaylar olarak, Temel ve Dursun karakterlerinden Trabzon’u hatırlasak da son zamanlarda Samsun da fıkralara dahil oluyor.

Böyle Bir şey Yok Diyeceğiniz Fıkra Gibi Olaylar

Yahya’lar ve Satı’lar

Yahya’lar ve Satı’lar
Yahya’lar ve Satı’lar

Samsun’da yaşanan fıkra gibi olayların başında; Havza ilçesine bağlı kırsal bir mahallede yaşayan erkeklerin hepsinin Yahya olarak isimlendirilmesi geliyor.

Havza’nın Mısmılağaç Mahallesi’nin sahip olduğu ilginç olan bu özellik sayesinde tuhaflıklar sadece bununla kalmıyor. Mahallenin ismi Mısmılağaç olsa da ‘Yahyalar mahallesi’ olarak tanınıyor. Bu şekilde değişime uğramadan gelenekler devam ettiriliyor. Mahallede erkek çocuklara Yahya ismi verilirken, kız doğanlara da Satı ismi koyuluyor.

Asabi Vatandaş Direği

Asabi Vatandaş Direği
Asabi Vatandaş Direği

Samsun Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Adnan Menderes Sahil Bulvarı içerisinde, stresli halk için çözümü direkler oldu. Kentte fıkra gibi olaylardan bir diğeri olarak bilinen bu olay; sinirlenen vatandaşların elektrik direklerinin tekmelemesi olarak biliniyor. Yaşanan bu olayın ardından stres direkleri ile çözüm bulan Başkan, “Elektrik direğine vurmayın, buraya vurun” sloganıyla direkleri yaygınlaştırmıştı. 

Uygulama sonrasında başarıya ulaşmanın keyfiyle başkan tarafından dile getirilen sözler de dikkat çekmeyi başarmıştı. “Bazı kendini bilmez kişiler, sabah diktirdiğimiz lambaları, daha akşam olmadan paramparça ediyordu. Vermek istediğimiz mesajı vatandaş anladı. Stres direkleri çok işe yaradı.”

Samsun’da Camiden Anons

Samsun'da Camiden Anons
Samsun’da Camiden Anons

Samsun’un Canik İlçesi’nde fıkra gibi olaylardan biri daha yaşandı. Hırsızlar camiye geldi. Abdesthane ve tuvaletlerinde bulunan muslukları çaldı. Ramazan vesilesiyle teravih namazına gelecek insanlara ise ilan verilerek duyuru yapıldı.

“Musluklarımız kendini bilmeyen kişiler tarafından çalındı. Teravih namazına gelirken lütfen abdestinizi evde alın ve öyle gelin!”

Sadece Tuhaflık Erkeklerde mi? Bir de Kadınlara Bakın!

Sadece Tuhaflık Erkeklerde mi? Bir de Kadınlara Bakın!
Sadece Tuhaflık Erkeklerde mi? Bir de Kadınlara Bakın!

Samsun’un Atakum ilçesi Denizevleri Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı’nda bulunan bir barın önünde gerçekleşen iki kadın kavgası sizce nasıl olur?

Normalde kadın kavgalarında laflar havada uçuşur, saçlar ellere dolanır. Ancak bu kavga öyle böyle bir kavga değil. Ne saç kaldı ne laf. Bu sefer sinirlenen kadın arkadaşının kulağını ısırarak kopardı.

İntihara Beklenmeyen Tepki

İntihara Beklenmeyen Tepki
İntihara Beklenmeyen Tepki

Günümüzde yaygınlaşan intihar olaylarında herkesin tüyleri diken diken olur. Duygusal olarak empati kurulur ve intihar girişimine başvuran kişinin vazgeçmesi için elden gelen her şey yapılmaya çalışılır. Ancak Samsun’ durum böyle midir? Hayır.

Samsun’un İlkadım İlçesi Kale Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde intihar girişiminde bulunan kişi için atla tezahüratlarının yanı sıra çekirdeklerle eşlik ederek bir kez daha Samsun’lu olmanın başka bir şey olduğunu ispatladılar.

Tavuk Çiftliği Açlık Grevinde

Tavuk Çiftliği Açlık Grevinde
Tavuk Çiftliği Açlık Grevinde

Samsun’da tavuk çiftliği sahibi tavuklarının aç kalarak grev yaptığını söyleyerek işe ilginç bir boyut kazandırdı. Ancak bununla kalmayan çiftlik sahibi, üzerine bir de tavukların karısını sevmediği için grev yaptığını söyleyerek Samsun ilini bir kez daha tuhaf şehirler kategorisine yerleştirdi.

Samsun için Çay Önemlidir

Samsun için Çay Önemlidir
Samsun için Çay Önemlidir

Normalde 60 yaş üstü için daha sakin ve daha anlayışlı denilir. Ancak bu kadar agresif ve farklı bir düşünceyle davranışlarını ortaya koyan Samsun insanı için sizce bu yaş grubu da normal kalır mı?

Saathane meydanında trafiğin yoğun olduğu saatlerde sinirlerine hakim olamayan 65 yaşındaki iki kişi sadece çay ısmarlamama yüzünden kavga etti.

Bir yorum yazmaya başla
Yorum
İsim
Mail adresiniz