Samsun Haber Radyo’nun konuğu olduk

0

Cumhur Kocaoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Akşam Hikayeleri programının 13 Kasım Pazartesi günkü konukları, Samsun Etkinlik ekibi oldu

Cumhur Kocaoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Akşam Hikayeleri programının 13 Kasım Pazartesi günkü konukları, Samsun Etkinlik ekibi oldu.

Çağdaş Yıldırım, Erman Güneş ve Utku Akyıldız’ın Samsun Etkinlik ekibini temsilen katıldığı Akşam Hikayeleri programında 2 saat boyunca keyifli bir sohbet gerçekleştirildi. Samsun’un merak ettiği Samsun Etkinlik ekibi, Haber Radyo’da hem kendilerini tanıttı hem de Cumhur Kocaoğlu ile Samsun’daki kültür-sanat etkinlikleri üzerine sohbet etti.

- Reklam -

Samsun’da gerçekleşen etkinlikler hakkında bilgi veren ekip, “Her gün il ve ilçelerde çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Fakat bu etkinlikler, Samsun gibi gelişmiş bir şehir için yeterli değil. Etkinliklerin sayısının artması ve bununla beraber sahne sanatları, konser, sergi gibi etkinlikler için yeni mekanlar açılması gerekiyor’’ dedi.

TİYATRO DESTEKLENMELİ

Samsun’da özellikle devlet tiyatroları konusunda etkinliklerin yetersiz olduğunu belirten Samsun Etkinlik ekibi, hem bu oyunlarının sayısının artması gerektiğini hem de kendi imkanlarıyla ayakta kalıp oyun sergileyen ekiplere destek verilmesi gerektiğini vurguladı.

Kültür-sanat anlamında köklü bir geçmişe sahip olan Samsun, Cumhuriyet’in ilk yıllarından itibaren birçok etkinliğin merkezi olmuştur. Günümüzde Atatürk Kültür Merkezi, Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür ve Sanat Merkezi, Gazi Sahnesi, Canik Kültür Merkezi ve Lovelet Sahnesi gibi mekanlarının sayısının arttırılması gerektiğine dikkat çeken Samsun Etkinlik, İstanbul ve Ankara’dan gelen tiyatro ekiplerine de destek olunması gerektiğini söyledi.

Tiyatro sohbetinde dikkat çeken bir başka başlık ise özel tiyatro toplulukları oldu. Sponsor desteği olmadan, kendi imkanlarıyla Samsun’da oyun sergileyen ekiplere dikkat çeken Samsun Etkinlik, bu ekiplerin desteklenmesinin Samsun’da sanatı geliştireceğini savundu.

SAMSUN ETKİNLİK BİRÇOK ŞEHRE ÖRNEK OLDU

2014 yılının Nisan ayında kurulan Samsun Etkinlik, bu tarihten itibaren aralıksız olarak Samsun’daki etkinlikleri duyurarak geniş bir takipçi kitlesine ulaştı. Samsun’da yaşayanların, etkinlik için ilk göz attıkları adres olmayı başaran Samsun Etkinlik, hem web sitesi üzerinden hem de sosyal medya kanallarından takipçileriyle sıkı bir bağlantı kurdu.

Samsun Etkinlik sitesinin yakaladığı bu ivme, diğer şehirlere ve internet sitelerine de örnek oldu. Özellikle çevre illerden gelen taleplerde, bu alanda Samsun Etkinlik ekibinden yardım istendi. Ulusa haber siteleri ise etkinlik haberlerini Samsun Etkinlik sitesini kaynak göstererek duyurmaya başladı.

TÜRKİYE’DE İLK KEZ WHATSAPP’DAN ETKİNLİK BİLDİRİMİ

Yeniliklere ayak uyduran ve sürekli bir gelişme içerisinde olan Samsun Etkinlik ekibinin yaptığı bir başka proje ise Whatsapp Etkinlik Bildirimi oldu. Etkinliklerden ve gelişmelerden anlık olarak haberdar olmak isteyen kullanıcılar için hazırlanan proje ile yaklaşık 6.000 kişiye ulaşıldı.

Samsun’daki etkinlikleri takip etmeyen kullanıcıların telefon rehberine 0555 050 5555 numaralı telefonu kaydedip, Whatsapp üzerinden ‘’samsunetkinlik’’ şeklinde mesaj atarak servise ücretsiz bir şekilde kayıt olduklarını belirten Samsun Etkinlik ekibi, bu sayede hiçbir etkinliğin kaçırılmamış olduğu söyledi.

ETKİNLİK BİLDİRİMİ SAĞLASINLAR

Samsun Etkinlik ekibi, şehirdeki büyük-küçük bütün etkinliklerin duyurulması için çabaladıklarını belirtirken, bu konuda ziyaretçilerden de yardım istedi. Samsun Etkinlik sitesinde bulunan ‘’Etkinlik Bildir’’ kısmını kullanarak etkinliklerin iletilmesini istediklerini belirten Samsun Etkinlik, gönderilen mesajların editör incelemesinin ardından yayınlanacağını söyledi.

SÜREKLİ ETKİLEŞİM HALİNDEYİZ

A3 Medya çatısı altında hizmet veren Samsun Etkinlik sitesinin kullanıcılarla sürekli etkileşim halinde olduğunda dikkat çeken ekip, birçok sosyal medya platformunda var olduklarını da ekledi. Etkinlikler hakkında kullanıcıların Twitter, Facebook, Instagram, Whatsapp ve e-posta üzerinden sorduklarını soruları yanıtlayan Samsun Etkinlik ekibi, bu konuda da oldukça iyi dönüşler aldıklarını söyledi.

YENİ PROJELER GELİYOR

Samsun Etkinlik haricinde başka projeler de olduğunu söyleyen konuklar, özellikle İstanbul ve Ankara’da yeni bir yapılanmaya gittiklerine dikkat çekti. La Ankara ve İstanbul Etkinlik adında iki farklı etkinlik sitesi projesinin çalışmalarını yürüten Samsun Etkinlik ekibi, Samsun’dan Türkiye’ye açılan bir marka olmayı hedeflediklerini söyledi.

2 saat süren programda Samsun Etkinlik sitesi başta olmak üzere Samsun’daki konserler, tiyatrolar ve diğer etkinlikler hakkında görüşler belirtildi. Samsun’daki etkinliklerin artması için çabaladıklarını belirten Samsun Etkinlik ekibi, gelecek hedeflerinden de bahsetti ve bu çalışmalar için Samsun’daki işletmelerden destek istedi.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X